Мей: Brexit може не відбутися через законодавців, які зривають процес

Прем'єр—міністр Великої Британії Тереза ​​Мей попередила, що Brexit може взагалі не відбутися «через спроби законодавців зірвати її план виходу країни з Євросоюзі».

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей попередила, що Brexit може взагалі не відбутися «через спроби законодавців зірвати її план виходу країни з Євросоюзі».

Про це Мей написала в газеті Mail on Sunday, передає Reuters.

«Моє послання країні в цей уїк-енд просте: нам потрібно зосередитися на меті. Якщо ми цього не зробимо, ми ризикуємо залишитись без Brexit», — написала Мей.

Прем'єрка додала, що Велика Британія займе жорстку позицію в наступному раунді переговорів з ЄС.

«Деякі люди запитують, чи є наша угода про вихід з ЄС тільки відправною точкою, з якої ми почнемо регресувати. Дозвольте мені внести ясність. Наша угода про Брексіт - це не якийсь довгий список побажань, з якого учасники переговорів можуть вибирати. Це цілісний план з набором результатів, які не підлягають обговоренню», —  зазначила Мей.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп напередодні візиту до Великої Британії в інтерв'ю виданню The Sun заявив, що «м'який  Brexit» може «поховати» майбутню угоду Британії та США про вільну торгівлю.

Екс-глава МЗС Британії Джонсон звинуватив прем'єрку Мей у перетворенні країни на «колонію».

Нагадаємо, новим міністром закордонних справ Сполученого Королівства став екс-міністр охорони здоров’я Джеремі Хант.

9 липня Борис Джонсон подав у відставку з посади міністра закордонних справ Великої Британії.

Тереза Мей прийняла відставку, проте заявила, що вона шкодує та трохи здивована через це рішення Джонсона.

Раніше міністр з питань Brexit Девід Девіс подав у відставку через невдоволення результатами зустрічі з прем’єр-міністеркою Терезою Мей, на якій обговорювали план виходу з Європейського Союзу. За кілька годин у Британії призначили нового міністра з питань Brexit — ним став Домінік Рааб.

Джонсон і Девіс критикували план виходу Британії з ЄС, який погодив британський уряд. Королева Єлизавета ІІ дала королівську згоду на закон про Brexit. Цей план передбачає, зокрема збереження зони вільної торгівлі з ЄС.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими будуть наслідки Брекзиту для України та НАТО?

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір залишити ЄС, запустивши процедуру Brexit.

На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британія залишає ЄС, але не Україну — британський міністр у справах Європи