Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей 4 березня обговорила по телефону з президентом США Дональдом Трампом ситуацію в сирійській Східній Гуті, де не припиняються бомбардування.

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей 4 березня обговорила по телефону з президентом США Дональдом Трампом ситуацію в сирійській Східній Гуті, де не припиняються бомбардування.

Про це повідомила канцелярія британської прем'єр-міністра.

«Вони погодилися, що це гуманітарна катастрофа, і що переважна відповідальність за несамовиті людські страждання лежить на сирійському режимі і на Росії, яка є головним його прихильником. Вони впевнені, що РФ і всі інші, хто може вплинути на сирійський режим, повинні негайно діяти для припинення кампанії насильства і для захисту цивільних осіб», — йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що президент Сирії Башар Асад заявив про продовження наступу урядових військ на Східну Гуту попри заклики дотримуватися 30-денного перемир'я, якого вимагає резолюція ООН.

Передмістя Дамаска — Східну Гуту опозиція контролює з 2013-го. Уже п'ять років місто перебуває в облозі.

У лютому 2018-го почався масовий наступ і блокада: від 19-го лютого район регулярно бомбардують сили режиму та їхні союзники — Росія. 

Як повідомляла ООН станом на 4 березня, у Східній Гуті за два тижні загинули майже 600 людей.

Рада Безпеки ООН одностайно схвалила резолюцію, яка вимагає негайного 30-денного припинення вогню в Сирії. Голосування про перемир'я кілька разів відкладалося, зокрема, через Росію. 

Однак невдовзі після рішення ООН Східну Гуту знову атакували. А 25 лютого повідомили про газову атаку, внаслідок якої загинула дитина.

Східна Гута — одна із зон деескалації, в якій сирійська влада та загони опозиції за участі Росії, Ірану та Туреччини домовилися про припинення режиму вогню весною минулого року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Кінець людства»: очевидці про трагедію в сирійській Східній Гуті

Поділитись: