Мер містечка у США хоче дати кожному жителю $1000 у Bitcoin. Але за умови, що ними кілька років не користуватимуться

Мер містечка Кул-Велі (штат Міссурі, США) хоче роздати кожному жителю по $1000 у Bitcoin. Ілюстративне фото
Мер містечка Кул-Велі (штат Міссурі, США) хоче роздати кожному жителю по $1000 у Bitcoin. Ілюстративне фотоBermix Studio / Unsplash

Очільник містечка Кул—Велі американського штату Міссурі Джейсон Стюарт планує до кінця 2021 року роздати кожному місцевому жителю по тисячі доларів у Bitcoin. Криптовалюту він називає «цифровим золотом».

Про це Стюарт розповів в інтерв'ю місцевому телеканалу KSDK.

Мер Кул-Велі вважає, що Bitcoin може кардинально вплинути на життя містечка. Він наводить приклад друзів, які за кілька років збагатилися на мільйони доларів, тому що грамотно інвестували у криптовалюти.

Щоб знайти гроші на Bitcoin для жителів, Стюарт планує збирати пожертви. Також у нього є кілька «дуже щедрих донорів», які погодилися допомогти. Мер також планує попросити допомоги у держави.

Чіткого плану з роздавання Bitcoin жителям Кул-Велі мер поки що не має. Можливо, криптовалюту пропонуватимуть кожному поіменно — живуть у містечку приблизно 1500 людей, тому багато часу це не займе. Ще для людей організують курси з керування Bitcoin.

Але одна умова вже є: на кілька років розпоряджатися своєю криптовалютою заборонять. «От хтось продасть Bitcoin, щоб оплатити штраф. І коли його ціна становитиме 500 тисяч доларів, буде шкодувати», — пояснює логіку Стюарт.

Жителі Кул-Велі, опитані KSDK, поставилися до ідеї мера схвально. «Покласти мені гроші в кишеню! Звучить непогано», — сказав один із них, Корнеліус Веб.

З кінця 2020 року Bitcoin і криптовалюти загалом привертають увагу фінансистів та звичайних людей. Передусім — стрімким зростанням курсу, який на 20 серпня становить майже 49 тисяч доларів, що на 313% більше, ніж рік тому.

На цьому тлі Ель-Сальвадор — держава Латинської Америки — першим у світі легалізував Bitcoin як платіжний засіб. Влада пояснювала це необхідністю уникнути стягнень із переказів заробітчан, які забезпечують чверть ВВП країни.

А втім, події останніх місяців також засвідчили, що криптовалюти є нестабільними активами. У травні після жорстких заходів з боку Китаю та заяви Ілона Маска про неекологічність виробництва Bitcoin його ціна різко обвалилася.

До того ж майнінг криптовалюти потребує значної кількості електроенергії. За підрахунками дослідників Кембриджського університету, на видобуток Bitcoin іде приблизно 121,36 терават-годин на рік. Це більше, ніж споживає Аргентина.

Тому в деяких країнах майнінг може призвести до нестачі електрики. Приміром, в Ірані, де майнінг легалізували у 2019 році, через відключення електрики у травні 2021 року призупинили цю діяльність.