Через брак електроенергії в Ірані заборонили майнити криптовалюту. Її використовують для обходу санкцій США

Установка для майнінгу криптовалюти, розташована, ймовірно, в одній з мечетей Ірану
Установка для майнінгу криптовалюти, розташована, ймовірно, в одній з мечетей ІрануRmahdavali / Twitter

Влада Ірану заборонила майнінг криптовалюти на території країни після низки масових відключень електроенергії. Дослідники вважають, що Іран використовує криптовалюту для обходу санкцій США проти іранської нафти.

Про це повідомляє Bloomberg.

Про обмеження майнінгу криптовалюти у середу, 26 травня, заявив президент Ірану Хасан Роухані на державному телебаченні. Рішення набуває чинності нагайно і буде діяти принаймні до 22 вересня, уточнив він.

Заборону майнінгу іранська влада обґрунтувала тим, що він в останні тижні призводить до відключень електроенергії у великих містах. Це впливає і на повсякденне життя, і на бізнес-діяльність.

До цього майнінг в Ірані активно заохочувався владою як засіб оминути санкції США, накладені на експорт іранської нафти, зазначають в аналітичній компанії Elliptic. За її оцінками, на Іран припадає 4,5% усього майнінгу криптовалюти у світі.

У 2019 році Іран запровадив ліцензії на майнінг криптовалюти. Вони передбачали, що майнери отримують ліцензію в іранської влади, платять більший тариф на електроенергію й продають отриману криптовалюту центробанку країни.

Водночас з’явилася велика кількість неліцензованих майнерів, зокрема в мечетях, куди електрику проводять безкоштовно. За оцінками іранської влади, які наводить Bloomberg, 85% криптовалюти в країні добуваються в обхід ліцензій.

Що стосується ліцензованих майнерів, їх в Ірані, за даними національного оператора енергомереж, 50, вони діють у 14 з 31 провінції країни й споживають сукупно 209 мегаватів електроенергії.

Іран — не перша країна, яка обмежує майнінг криптовалюти, зазначає Bloomberg. Центробанк Китаю 18 травня оголосив про заборону фінансовим установам країни приймати платежі в криптовалютах й обробляти відповідні транзакції. Водночас, за оцінками Кембриджського університету, на Китай припадає понад 69% усього майнінгу криптовалюти у світі.