Мера Полтави внесли в базу «Миротворця» через його заяву, що в Україні воюють США та Росія
Міського голову Полтави Олександра Мамая 5 грудня внесли до бази проєкту «Миротворець» через його заяву про нібито «братовбивчу війну» на сході України, а також про те, що там воюють США і Росія.
Про це вказано на сайті «Миротворця».
Центр «Миротворець» попросив правоохоронні органи розглядати цю публікацію на сайті як заяву про скоєння полтавським мером «усвідомлених діянь проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку», а також інших правопорушень.
«Посібник терористів і російських окупантів. Поширення кремлівської пропаганди. Участь в актах гуманітарної агресії проти України. Участь у пропагандистських заходах Росії (країна-агресор) проти України», — вказують на сайті причину внесення полтавського мера до бази.
Ми звернулися до Олександра Мамая по коментар з приводу його внесення до бази «Миротворця». Відповідь очікуємо.
Що треба знати про базу «Миротворця»?
Центр розпочав роботу в березні 2014 року. ЗМІ пов’язували його створення з кількома людьми, зокрема тодішнім радником міністра МВС України Антоном Геращенком, колишнім співробітником СБУ Романом Зайцевим та розвідником Головного управління розвідки Міноборони Едуардом Матюхою.
У 2016 році сайт «Миротворець» опублікував контакти журналістів, які отримували акредитацію у «ДНР/ЛНР». Після обурення українських та міжнародних ЗМІ, а також низки правозахисних та міжнародних організацій, сайт заявив про своє закриття. На підтримку роботи сайту виступила низка активістів та політиків. Врешті проєкт відновив роботу.
У листопаді 2018-го МЗС Німеччини закликало Україну закрити «Миротворець». До цього у список сайту потрапив ексканцлер Німеччини Герхард Шредер — через «спробу легалізації захоплення російськими окупантами Криму».
У жовтні 2019-го Моніторингова місія Організації Об’єднаних націй в Україні також висловила стурбованість діяльністю сайту «Миротворець».
Про яку заяву мера йдеться?
Напередодні Олександр Мамай в етері телеканалу «НАШ» заявив, що під час спілкування молодь його запевняла, що не хоче, щоб Україною керували ані країни Заходу, ані Сходу: «Всі хочуть, щоби нами керував українець».
«Спілкуючись із мешканцями нашого міста, дедалі більше переконуюсь і сам, і бачу позицію населення щодо політики. Мені здається, що в нас сьогодні відбуваються бойові дії, на нашій території воюють дві наддержави — це США і Росія», — сказав Мамай. І резюмував: «Дуже прикро, що йде брат на брата».
Що відомо про Олександра Мамая?
Як пише громадський рух «ЧЕСНО», він уперше став мером Полтави у 2010 році від партії «Совість України». У 2012 році він став членом «Партії регіонів», проте в лютому 2014 року заявив, що покинув цю політсилу в тому ж таки 2012 році.
У 2014 році Мамай отримав найбільшу серед мерів зарплатню — 226 тисяч гривень. А перед виборами роздав пенсіонерам 640 тонн цукру. Зрештою ті вибори він виграв, а у 2017 році знову отримував одну з найвищих зарплат — випереджав не лише міських голів, а й міністрів та президента.
У 2018 році депутати міськради визнали роботу Мамая незадовільною та достроково припинили його повноваження. У 2019 році він був довіреною особою кандидата у президенти Юрія Бойка, а також балотувався до Верховної Ради.
У вересні 2020 року Мамая знову обрали мером Полтави — цього разу від політичної партії «За майбутнє».
Автор: Маркіян Климковецький
- Поділитися: