Мерія Москви не дала дозвіл опозиціонерам на проведення нових акції протесту щодо недопуску незалежних кандидатів до виборів у Московську міську думу.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Як повідомив один з організаторів мітингу Андрій Морєв, щодо заборони в мерію Москви буде направлений офіційний протест.

«Зараз мерія, щоб збити хвилю протесту, використовує подвійні стандарти, намагається витіснити протест і, по суті, заборонити проведення узгоджених акцій», — повідомив Морєв.

Згідно з інформацією, акція планувалася на 17 серпня. Заявку на проведення маршу протесту муніципальні депутати Олена Філіна, Ілля Азар і Андрій Морєв подали ще 9 серпня. За очікуваннями організаторів, участь у протесті повинні були взяти близько 30 тисяч людей.

Водночас, мерія Москви надала дозвіл на проведення 17 серпня мітингу за чесні вибори представникам комуністичних сил Росії.

Нагадаємо, 27 липня у Москві відбувся несанкціонований мітинг з вимогою допустити незалежних кандидатів до виборів у Московську міську думу. Силовики затримали майже 1 400 людей.

Також під час неузгодженої з владою акції в Москві 3 серпня силовики затримали сотні людей. Надвечір повідомлялося про понад 800 затриманих, а зранку 4 серпня стало відомо про тисячу.

Крім того, під час санкціонованої акції 10 серпня у російських містах правоохоронці затримали 325 людей.

Офіційна причина відмови у реєстрації незалежних кандидатів у Московську міську думу — відсутність достатньої кількості підписів виборців на підтримку висунення кандидата. Щоб зареєструватися на вибори, кандидатам-самовисуванцям і представникам непарламентських партій потрібно зібрати близько 4,5 — 5 тисяч підписів виборців на свою підтримку (3% від округу). Незалежні кандидати зробили це, проте окружні виборчі комісії подані підписи визнають недійсними. Крім того, незалежних кандидатів не допускали до процесу перевірки підписів провладних кандидатів, які ймовірно фальсифікують.

Учасники протестів незадоволені також тим, що багато кандидатів, лояльних до мерії Москви, ідуть на вибори не від партій, а як самовисуванці. Вочевидь, правляча партія «Єдина Росія» має низьку підтримку в столиці РФ. Проблем із реєстрацією у провладних кандидатів немає.

Вибори в московську міську думу відбудуться 8 вересня 2019 року.

Поділитись: