Мешканцям Південного дали «зелений коридор» для того, щоб охочі виїхати могли вивезти свої речі. Досі зайти в село та вийти з нього можна було лише пішки, бо працював режим «червона зона».

Мешканцям Південного дали «зелений коридор» для того, щоб охочі виїхати могли вивезти свої речі. Досі зайти в село та вийти з нього можна було лише пішки, бо працював режим «червона зона».

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Наразі в селі працює місія ОБСЄ і сторони гарантують режим тиші.

Ті, хто хоче виїхати з села, збирають власні речі.

Здебільшого місцеві переїжджають або в підконтрольний Торецьк, або в непідконтрольну Україні Горлівку.

«Ми побачили значні зміни у Південному, порівняно з минулим роком, коли були тут раніше. Одна з особливостей — тут присутні військові ЗСУ.  Коли їхали в Південне, чули кілька попереджувальних пострілів, це показує, що ситуація тут напружена. Це був не прицільний вогонь, ми розуміємо, що ті хто стріляв не хотіли, щоб ми туди проїхали і побачили, що там відбувається, бо ми про це звітуємо. Сторони вкотре не змогли дотриматися гарантій безпеки, які ж самі в надали.», — розповів у коментарі  на Громадському  перший заступник голови місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг.

«Ми закликаємо дотримуватися режиму припинення вогню і розвести сили та засоби, щоб убезпечити людей від смертей», — додав він. 

Військові стверджують, що забезпечуватимуть «зелений коридор» три години.

У Південному ще залишається близько 20 місцевих мешканців, які їхати не хочуть або не мають куди.

2 червня з міркувань безпеки штаб операції Об’єднаних сил заборонив пересування будь-яких приватних автотранспортних засобів, що залишаються в селищі Південому неподалік окупованої Горлівки на Донеччині.

Нагадаємо, 8 травня українські військові взяли під контроль населений пункт Південне поблизу окупованої Горлівки в Донецькій області. За інформацією штабу ООС, бойовики з того часу періодично обстрілюють позиції підрозділів 24-ї бригади, намагаючись витіснити їх з селища.

Координатор гуманітарної місії «Проліска» Євген Каплін повідомив Громадському, що станом на 1 червня до 35 людей не можуть виїхати на безпечну територію з селища Південне. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заблоковані у Південному: близько 30 людей не можуть покинути звільнене селище

Поділитись: