Внаслідок запуску нового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року ціни, за якими металургійна компанія «Інтерпайп» українського олігарха Віктора Пінчука закуповує електроенергію, зросли на 22%.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби компанії.

Зокрема, там пояснюють, що кінцева ціна на електроенергію зросла зокрема через додаткові витрати на її постачання та передачу державною компанією Укренерго. На ці цілі промисловість витрачає близько 35 копійок за кіловат годину. Водночас сама електроенергія коштує 1,58 гривні за кіловат-годину. Раніше постачання та доставка електрики входила у кінцевий тариф за електрику.

«Таким чином, витрати промислових споживачів на електроенергію зросли на 22% з урахуванням тарифу на передачу, і повна ціна електроенергії склала 1,93 гривні за кіловат-годину», — зазначають у компанії «Інтерпайп».

Напередодні суд скасував цей тариф Укренерго, однак регулятор оскаржив це рішення суду. В Укренерго повідомляли, що без сплати цього тарифу маже відбутися колапс нового ринку електроенергії.

Зазначимо, що компанія «Інтерпайп» — один з найбільших у світі виробників металургійної продукції, зокрема металевих труб та залізних коліс. Компанія належить українському олігарху, зятю екс-президента України Леоніда Кучми, Віктору Пінчуку.

Нагадаємо, що 1 липня в Україні почав діяти новий ринок електроенергії.

Раніше із запуском нового ринку пов'язували ймовірне зростання цін на електроенергію для промисловості та ймовірні відключення від електро- та водопостачання цілих населених пунктів.

Нагадаємо, що під час засідання уряду 5 червня повідомляли про те, що уряд відмовився переносити запуск ринку електроенергії попри загрозу різкого зростання цін.

22 травня уряд таємно ухвалив рішення про перекладання збитків від продажу електроенергії населенню виключно на державні компанії, що дозволить зберегти прибутки компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова. У тарифному регуляторі заявили, що реалізація цієї урядової постанови призведе до зростання цін на електроенергію для промислових компаній на 40-50%, а в Енергоринку повідомили, що вартість електроенергії зросте на 42%.

Так, Уряд поклав спеціальні зобов’язання на Енергоатом, Укргідроенерго та частково на Укренерго. Це означає, що державні компанії повинні будуть продавати електроенергію населенню за зниженими цінами. Це робиться для того, щоб запровадження ринку електроенергії не призвело до різкого зростання тарифів на світло.

Водночас на компанію «ДТЕК» таких зобов’язань не поклали, тому вона й надалі продаватиме свою електрику за вищими, ринковими цінами.

Зазначимо, що більше половини спожитої українцями електроенергії виробляють на АЕС, якими керує Енергоатом. ТЕС, у тому числі компанії «ДТЕК», використовують для покриття нестачі виробленої на атомних електростанціях електроенергії та для балансування споживання (вони покривають потреби в електриці у пікові години).

Поділитись: