Лише 40% тих, хто прибули до Краматорська Донецької області з інших країн чи регіонів України, де зафіксували спалахи коронавірусу, погодились пройти тестування на COVID-19.

Про це на брифінгу у Донецькій облдержадміністрації розповів головний лікар Центру медико-санітарної допомоги №1 Краматорська Олександр Власенко, передає кореспондент hromadske.

«Якщо пацієнт відмовляється тестуватись, то ми не можемо його змусити. Лише близько 40% тих, хто приїхали з інших країн чи з інших регіонів, і зараз на самоізоляції, були протестовані», — повідомив Олександр Власенко.

Він додав, якби тестування було обов'язковим, а за відмову була б відповідальність, лікарі могли б працювати ефективніше.

Власенко також заявив, що вважає масову відмову від тестування однією з причин того, що у Краматорську досі не виявили жодного випадку захворювання на COVID-19.

«Коли людям кажуть, що до них у захисних костюмах приїдуть лікар та медсестра, вони кажуть: «Сусіди нас потім вбʼють, не потрібно до нас приїжджати», — пояснив лікар.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

В Україні станом на 28 квітня коронавірус вже виявили у 9 410 людей, з них 239 померли, а 992 — одужали. За добу виявили 401 новий випадок інфікування.

Поділитись: