«Ми слов'яни, у нас є серце»: Лукашенко визнав, що білоруси могли допомагати мігрантам, але розбиратися з цим не буде

Самопроголошений президент Олександр Лукашенко допустив, що білоруські прикордонники допомагають мігрантам перебиратися на територію Польщі, але розбиратися з цим не збирається.
Про це він заявив в інтерв'ю BBC.
Видання зазначає, що Лукашенко визнав: білоруські військові знають, що мігранти йдуть до Німеччини. Але на це самопроголошений президент відповів: «Ми слов’яни. У нас є серце».
«Наші допомагають їм перебратися на польську територію, так? Слухайте, цілком можливо. Я цілком це допускаю. Можливо, хтось і допоміг. І я навіть не буду розбиратися», ㅡ сказав Лукашенко.
Він також заявив, що не збирається затримувати на кордоні мігрантів, бо вони «йдуть не до нього», а до країн Заходу. Розв'язувати проблему з мігрантами Лукашенко збирається «так, як вийде».
Що відбувається на кордоні Білорусі?
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко ще наприкінці травня у відповідь на санкції ЄС заявив, що перестане стримувати рух мігрантів через свою країну.
З того часу ситуація з мігрантами до Європи загострилася, а низка сусідніх з Білоруссю країн (Польща, Литва, Латвія) оголосили про будівництво парканів, щоб хоч якось стримати людей.
Білорусь, своєю чергою, звинувачувала країни ЄС у «протиправній поведінці» з мігрантами та біженцями та порушення власних принципів.
Ситуація на білоруському кордоні загострилася з початку листопада. 8 листопада в Польщі повідомили про «найбільшу спробу силового проникнення» мігрантів до країни.
Мігранти прориваються через кордон, застосовуючи каміння, сльозогінний газ, лазери та стробоскопи. У прикордонній службі Польщі впевнені, що ними мігрантів забезпечують білоруси.
Наразі мігранти з країн Близького Сходу розбили біля білорусько-польського кордону табір, але 18 листопада через погіршення погоди їх перемістили у спеціальний центр. З боку Польщі кордон охороняють прикордонники, правоохоронці та військовослужбовці.
За даними РНБО, міграційна криза може зачепити й Україну, оскільки на території Білорусі перебувають 16 тисяч мігрантів.
- Поділитися: