Ми закриваємо політичні дискусії: Новосад відхилила пропозиції Угорщини про навчання угорців української мови
Міністерка освіти та науки України відхилила пропозиції міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярта щодо навчання угорців на Закарпатті української мови.
Про це передає пресслужба МОН.
«Ми закриваємо політичні дискусії щодо мовного питання для шкіл з мовою навчання нацменшин і зосереджуємося на роботі з вчителями та методистами», — зазначила Новосад.
Вона додала, що міністерство поважає право кожної дитини вивчати рідну мову. Втім мета відомства — щоб усі українські діти незалежно від їхнього етнічного походження володіли державною мовою.
Зазначимо, що Сійярто запропонував Новосад прирівняти угорську до мови корінного народу та збільшити кількість годин на вивчення української, але не за допомогою інших предметів, а за допомогою збільшення годин на предмет «Українська мова».
На думку Новосад, дітям доведеться навчатись 7 днів на тиждень, якщо збільшити кількість годин на «Українську мову» без зменшення кількості предметів.
Також міністерка додала, що визнання угорської нацменшини корінним народом — це політичне питання, яке наразі не варто підіймати.
Нагадаємо, Закон «Про повну загальну середню освіту» парламент прийняв 16 січня. У ньому йдеться про те, що мовою навчання в закладах загальної середньої освіти є державна, а представники корінних народів України мають право здобути повну загальну середню освіту мовою корінного народу поряд із державною мовою. Натомість представники нацменшин можуть здобути початкову освіту мовою нацменшини поряд із державною.
У представників, які належать до нацменшин, мови яких є офіційними мовами ЄС, у 5 класі повинні мати не менше, ніж 20% навчання державною мовою із щорічним збільшенням цього обсягу: не менше, ніж 40% у 9 класі. Щоб здобути профільну середню освіту, представники повинні мати не менше, ніж 60% навчання українською.
Раніше міністерка освіти Ганна Новосад пояснила, що російськомовні школи перейдуть на українську мову навчання з вересня 2020 року. А школи з мовами нацменшин, які належать до мов Євросоюзу, — з вересня 2023 року.
- Поділитися: