Microsoft: хакери з Росії та КНДР атакують розробників вакцин від COVID-19
Хакерські групи з Росії та КНДР атакують фармацевтичні компанії та дослідників з Канади, Франції, Індії, Південної Кореї та США, які займаються розробкою вакцин проти коронавірусу.
Про це заявив віцепрезидент компанії Microsoft Том Берт.
Він повідомив, що за останні кілька місяців хакери здійснювали атаки на сім компаній, що займаються дослідженнями вакцин та лікуванням коронавірусного захворювання. Більшість серед цих компаній мають вакцини на різних етапах клінічних випробувань. Ще одна компанія проводить тестування таких вакцин, а інша ㅡ виробляє тести для виявлення коронавірусу.
У атаках на фармацевтичні компанії Берт звинуватив три групи хакерів: дві північнокорейські групи Zinc і Cerium та російську групу Strontium (також відома як Fancy Bear), яку звинувачують у зломі серверів керівництва Демократичної партії США перед виборами 2016 року.
За словами віцепрезидента Microsoft, російська група Strontium намагається зламати комп'ютери дослідників грубою силою та вводить мільйони різни комбінацій, щоб вгадати пароль на закритих акаунтах.
У цей час хакери з КНДР використовують «фішинг» ㅡ методику, за якою людям надсилають повідомлення з вигаданими посадовими інструкціями, видаючи себе за службових осіб. Так, наприклад, хакери з групи Cerium намагались видати себе за представників ВООЗ.
Більшість таких атака була заблокована, а там, де атаки все ж пройшли успішно, Microsoft запропонувала науковцям швидку ліквідацію наслідків.
Хакерські атаки та медицина
У своїй заяві Том Берт зазначив, що COVID-19 та хакерські атаки ㅡ це дві речі, якими запам'ятається 2020 рік. І справді, цього року вперше через кібератаку померла людина. У березні 2020 року під час атаки на шпиталь у німецькому місті Дюссельдорф вийшла з ладу реанімація лікарні. Жінку, яку готували до операції в ній, довелося везти до лікарні в іншому місті. Дорогою до неї пацієнтка померла. Правоохоронці Дюссельдорфа почали розслідування разом із фахівцями з кібербезпеки.
А у Фінляндії хакери зламали психотерапевтичний центр та вимагали за збереження інтимної інформації та особистих секретів викуп у пацієнтів мережі лікарень.
У квітні 2020 року російських хакерів звинуватили у кібератаках на лікарні у низці чеських міст. А минулого року в США через кібератаку вірусом, створеним російськими хакерами, закрилися три лікарні штату Алабама. Тоді вірус заблокував бази даних пацієнтів лікарні.
- Поділитися: