Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що німецькі правоохоронці мають докази причетності Російської Федерації до хакерської атаки на Бундестаг у 2015 році.

Про це йдеться у повідомленні на сайті німецького МЗС.

За словами Мааса, хакерську атаку на Бундестаг навесні 2015 року вчинив громадянин РФ для російських спецслужб у змові з іншими людьми.

«На цій підставі слідчі судді Федерального суду видали ордер на його арешт», — додав він.

Німецький міністр наголосив, що жодної мови не йде про «політичні забобони», як заявляє російська сторона.

«Водночас очевидно, що ми хочемо продовжувати конструктивно-критичний діалог з Москвою в інших областях зовнішньої політики, таких як конфлікт на сході України або в Лівії та Сирії», — пояснив Маас.

Своєю чергою, офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова стверджує, що заяви Німеччини щодо хакерських атак РФ на Бундестаг абсурдні, повідомляє російський «Інтерфакс».

«Ми рішуче відкидаємо висунуті Німеччиною проти Росії бездоказові звинувачення в причетності російських держструктур до хакерської атаки на Бундестаг ФРН в 2015 році. Нічим не підтверджуються спекуляції про якийсь російський слід», — сказала вона.

Раніше повідомлялось, що МЗС Німеччини викликало на розмову російського посла у країні Сергія Нечаєва через хакерську атаку на Бундестаг у 2015 році. Одним із підозрюваних у справі є російський хакер Дмітрій Бадін.

Кібератака на Бундестаг розпочалася 30 квітня 2015 року. У цей день кілька членів парламенту майже одночасно отримали електронний лист, адреса відправника якого закінчувалася на «@un.org». Він нібито був надісланий від Організації об’єднаних націй і містив тему «Конфлікт України з Росією залишає економіку в руїнах».

Всередині листа було посилання нібито на сайт ООН, але перейшовши за ним, користувачі непомітно для себе завантажували на комп’ютер шкідливе програмне забезпечення.

Докази про причетність Дмітрія Бадіна німецьким правоохоронцям вдалося отримали завдяки співпраці з нідерландськими колегами. У квітні 2018 року контррозвідувальне агентство Нідерландів розкрило групу росіян, які, як вважали, належать до підрозділу ГРУ «26165», також відомим як хакерська група «Fancy Bear». Четверо чоловіків приїхали до Амстердама з дипломатичними паспортами, а потім їхали до Гааги на орендованому автомобілі. Вважалося, що вони планували зламати систему у штаб-квартирі Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

Поділитись: