Міграційна служба за рекомендацією Служби безпеки видворить з України журналістку з російським громадянством Маргариту Бондар.

Про це заявила Служба безпеки.

У СБУ вказали, що впродовж 2018 року журналістка дописувала на пропагандистське видання «Украина.ру», про що раніше Бондар розповідала Громадському. Служба з посиланням на висновок Мінкульту вказує, що публікації журналістки сприяли «інспіруванню міжнаціональної та міжетнічної ворожнечі, дестабілізації суспільно-політичного становища».

Утім причиною рішення щодо видворення СБУ назвала порушення міграційного законодавства. Покинути Україну Бондар має до 31 березня. Їй також заборонили в'їзд на три роки.

У коментарі Громадському Бондар вказала, що правоохоронці знайшли «найбільшу пропагандистку, яка цілих півтора місяця писала на Украина.ру».

«Тепер я виїду, що мені ще лишається. Дякую СБУ», — сказала журналістка.

21 березня журналістка Маргарита Бондар заявила, що в її квартиру намагалися потрапити працівники Міграційної служби. За п'ять днів вона заявила, що це були працівники СБУ, а не міграційної. Речниця СБУ Олена Гітлянська заперечила Громадському причетність служби до затримання та вивезення правозахисниці та додала, що це зробив «інший правоохоронний орган».

Маргарита Бондар досліджує правопорушення проти нацменшин. На початку березня Бондар представила звіт про порушення прав представників національних меншин у 2018 році.

На сайті «Спільне» можна знайти її матеріали про ромів в Українінеонацизм в Україні та Росії, тощо.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile