Міністр енергетики надіслав листа до Кабінету міністрів України, у якому пропонує заборонити встановлювати домашні сонячні електростанції потужністю до 30 кіловатів на землі.

Про це повідомив голова Асоціації споживачів комунальних послуг Андрій Герус, посилаючись на лист міністра енергетики до Кабміну.

Наразі встановлювати сонячні панелі українцям дозволено як на дахах будівель, так і на землі.

«У листі міністр бідкається, що вже аж 7,5 тис домогосподарств поставили такі приватні СЕС загальною потужністю 160 МВт і це «переросло у високорентабельний бізнес» і тому пропонує заборонити будувати такі приватні домашні СЕС на землі», — повідомив Герус.

За його словами, саме домашні СЕС є найменш шкідливими як для довкілля, так і для енергосистеми, адже є найбільш наближеними до споживачів.

Рішення щодо заборони будувати такі електростанції на землі Герус пов’язує з українським олігархом Рінатом Ахметовим. Енергетичний холдинг останнього наразі активно будує сонячні електростанції та нещодавно ввів в експлуатацію одну з найбільших СЕС у Європі, потужність якої перевищує потужність всіх домашніх СЕС в Україні.

Раніше в Держенергоефективності повідомляли, що кількість домашніх СЕС в Україні зросла у 375 разів за останні 4 роки. Наразі їх в Україні встановлено 7,5 тисячі.

Напередодні стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВ устаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Наразі «ДТЕК» активно вводить в експлуатацію електростанції з альтернативних джерел енергії. Зокрема, через дію в Україні «зеленого тарифу», який дозволяє продавати таку електроенергію за вищими цінами.

Поділитись: