У Міністерстві фінансів України підрахували, що запровадження нових, більш жорстких правил щодо безподаткового пересилання міжнародних посилок в Україну здатне принести бюджету додатково від 350-500 мільйонів гривень податків.

Про це повідомив заступник міністра фінансів України Сергій Верланов.

«За нашими розрахунками, доходи можуть скласти від 350 мільйонів до півмільярда гривень за півроку», — повідомив Верланов.

Водночас, за його словами, запровадження норми щодо зниження мінімальної вартості безподаткового пересилання посилки зі 150 євро до 100 євро (з 1 липня 2019 року) зачепить незначну кількість громадян України.

«За різними розрахунками, які ми провели разом з поштовими операторами, після цього до розряду «оподатковуваних» перейде незначний відсоток посилок — не більше 5%», — додав заступник міністра.

Нагадаємо, що Рада ухвалила закон №9260 про запровадження нових правил отримання міжнародних посилок 23 листопада. За нього проголосувало 236 депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Посилки з-за кордону подорожчають: ми порахували, у скільки обійдеться пальто з Америки

Зокрема, закон змінює правила щодо ввезення міжнародних посилок в Україну. Так, підприємства поштового зв’язку та доставки визнаються податковими агентами, тобто будуть зобов’язані сплачувати податок на додану вартість від імені отримувача посилки, вартість якої перевищує 150 євро з 1 січня 2019 року. При цьому, з 1 липня 2019 року мінімальна вартість посилок, яка оподатковуватиметься ПДВ зменшиться до 100 євро.

Тобто, купуючи товари за кордоном та переселаючи їх поштою, українці будуть платити 20% ПДВ та мито, якщо вартість таких товарів перевищує 100 євро (до 1 липня — 150 євро).

При цьому, раніше пропонувалось, що українці зможуть отримувати без податків не більше трьох посилок на місяць, сумарна вартість яких не мала перевищувати 150 та 100 євро відповідно. Проте цю норму скасували. Відтак, сплата податку залежатиме лише від вартості придбаного товару, а не від їхньої кількості.

Поділитись: