Під час традиційного аукціону з продажу облігацій внутрішньої державної позики Міністерство фінансів продало облігацій на 17,2 мільярда гривень. З них облігації на 11 мільярдів гривень — мають строк обігу 5,5 років.

Про це йдеться у результатах аукціону з продажу ОВДП, розміщених на сайті Мінфіну.

У прес-службі Мінфіну зазначають, що даний аукціон з продажу облігацій став найбільшим гривневим залученням від початку року. Раніше на аукціонах уряд залучав більше коштів, однак тоді значну частку нових запозичень становили облігації, номіновані в іноземній валюті.

Також у Міністерстві фінансів відзначили, що значна частина нових запозичень мають довгостроковий характер та зазвичай не мають попиту серед іноземних інвесторів.

«З урахуванням сьогоднішнього розміщення річний план державних запозичень виконано на 76,5%», — повідомляють у Мінфіні.

Зазначається, що відсоткові ставки за новими облігаціями Мінфіну вдалося знизити на 0,2-1%.

Під час попереднього аукціону з продажу облігацій уряд залучив до бюджету 6,9 мільярда гривень.

Зазначимо, що 17 липня Мінфін продав облігацій на рекордну суму — 33,3 мільярда гривень. Зокрема, уряд залучив 1 мільярд доларів від продажу боргових облігацій.

Раніше повідомлялося, що обсяг інвестицій іноземців у державний борг України зріс у 8 разів.

Також нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Крім цього, іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.

Нагадаємо, що 11 червня Міністерство фінансів України вперше випустило державні облігації терміном на 6 років.

Поділитись: