Уряд продав облігацій на 6,9 млрд грн та суттєво знизив позичковий відсоток

Міністерство фінансів України під час аукціону з продажу облігацій внутрішньої державної позики залучило до бюджету 6,9 мільярда гривень. При цьому позичковий відсоток знизився на 0,2—0,75 відсоткових пунктів.

Про це йдеться у результатах аукціону з продажу ОВДП, що відбувся 23 липня, опублікованих на сайті відомства.

«Поки українські суверенні єврооблігації демонструють суттєве покращення котирувань та торгуються вище номінальної вартості, тренд на зниження ставок дохідності за ОВДП на внутрішньому ринку продовжується», — прокоментували розміщення ОВДП у прес-службі Мінфіну.

Зокрема, позичковий відсоток за 3-місячними борговими облігаціями зменшився на 0,37 відсоткових пункти, за 6-місячними на 0,67 відсоткових пункти, а за 1-річнимии — на 0,2 відсоткових пункти.

Зазначимо, що 17 липня Мінфін продав облігацій на рекордну суму — 33,3 мільярда гривень. Зокрема, уряд залучив 1 мільярд доларів від продажу боргових облігацій.

Раніше повідомлялося, що обсяг інвестицій іноземців у державний борг України зріс у 8 разів.

Також нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Крім цього, іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.

Нагадаємо, що 11 червня Міністерство фінансів України вперше випустило державні облігації терміном на 6 років.