Міністерство фінансів України за підсумками традиційного аукціону з продажу облігацій внутрішньої державної позики 29 жовтня залучило до бюджету 1,57 мільярда гривень — це вдвічі менше, ніж під час попереднього аукціону.

Відповідні дані містяться на сайті Мінфіну.

Найбільше держава продала довгострокових облігацій з терміном обігу 700 днів. За цими цінними паперами відсоткова ставка склала 15,36% річних. Загальна сума, яку вдалося залучити до бюджету від продажу цих облігацій склала 1,39 мільярда гривень.

Також мінфін продав 1-річні та 3-місячні облігації. Відсоткові ставки за ними склали 17,25% та 15,74% річних відповідно.

Нагадаємо, що під час попереднього аукціону з продажу облігацій до бюджету вдалося залучити 3,01 мільярда гривень.

Зазначимо, що напередодні у Національному банку України повідомили, що там почали вважати високий попит на державні цінні папери України одним з фундаментальних чинників на валютному ринку.

Зазначимо, що від початку 2019 року обсяги інвестицій іноземців у державні цінні папери України значно зросли. Це призвело до зміцнення курсу гривні, адже, купуючи українські облігації, іноземці вкладали в економіку України валюту, збільшуючи її Зазначимо, що після проведення останнього аукціону з продажу ОВДП в Україні суттєво знизився курс гривні. Так, Нацбанк підвищив курс долара на 35 копійок за день.

27 вересня у Мінфіні повідомили, що планують зменшувати обсяги випуску облігацій на ринку. Це пов’язано з тим, що план з держзапозичень на 2019 рік виконали на 90%.

Нагадаємо, що у серпні 2019 року державний борг України скоротився на 500 мільйонів доларів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile