Міністр інфраструктури Владислав Криклій оголосив про розробку додатку для безпілотних літальних апаратів. Там можна буде запросити дозвіл на політ безпілотника й оглянути мапу використання повітряного простору.

Як написав Криклій у Facebook, додаток допоможе поліпшити розвиток ринку дронів, який до 2023 року сягне 200 тисяч одиниць за оцінками Мінінфраструктури.

«На сьогодні відсутній облік безпілотних повітряних суден та немає стандартизованих засобів їх ідентифікації, а також не автоматизована система надання дозволів на використання повітряного простору

»,— додав очільник міністерства.

А як зараз дрони літають в Україні?

Правила польотів дронів встановлює Державна авіаційна служба України, що підпорядковується міністерству інфраструктури. Якщо дуже коротко: якщо безпілотник вагою менше 20 кілограмів, летить невисоко і у публічних місцях — спеціальний дозвіл не потрібний.

У решті ж випадків потрібно подати заявку на використання повітряного простору і отримати відповідні дозволи (приміром, якщо безпілотник перетинатиме держкордон — то в Держприкордонслужби, якщо літатиме біля аеродромів — то в Повітряних Сил тощо).

Фото:

Державна авіаційна служба України

Питання не лише зручності, а й безпеки

Криклій додав, що розробка додатку для дронів також допоможе вирішити питання, пов'язані з безпекою їх експлуатації. «Можливо, ви ще пам'ятаєте випадок, коли в травні цього року у Ризі на декілька днів закрили аеропорт через дрон, який вийшов з під контролю», — зазначив міністр.

2 травня безпілотник UAV Factory розміром 5,5 на 3,5 метри та вагою 26 кілограмів втратили на висоті понад 200 метрів. На ту мить його швидкість сягала 70 кілометрів на годину. У пошуку безпілотника брала участь авіація.

Через кілька днів влада Латвії оголосила про припинення пошуків дрона. Його не знайшли, але на той час у нього скінчилося пальне, а тому він уже не становив загрози для авіації.

Поділитись: