Мінінфраструктури хоче створити мобільний додаток для дронів. Там можна буде подати заявку на політ безпілотника

Міністр інфраструктури Владислав Криклій оголосив про розробку додатку для безпілотних літальних апаратів. Там можна буде запросити дозвіл на політ безпілотника й оглянути мапу використання повітряного простору.

Як написав Криклій у Facebook, додаток допоможе поліпшити розвиток ринку дронів, який до 2023 року сягне 200 тисяч одиниць за оцінками Мінінфраструктури.

«На сьогодні відсутній облік безпілотних повітряних суден та немає стандартизованих засобів їх ідентифікації, а також не автоматизована система надання дозволів на використання повітряного простору

»,— додав очільник міністерства.

А як зараз дрони літають в Україні?

Правила польотів дронів встановлює Державна авіаційна служба України, що підпорядковується міністерству інфраструктури. Якщо дуже коротко: якщо безпілотник вагою менше 20 кілограмів, летить невисоко і у публічних місцях — спеціальний дозвіл не потрібний.

У решті ж випадків потрібно подати заявку на використання повітряного простору і отримати відповідні дозволи (приміром, якщо безпілотник перетинатиме держкордон — то в Держприкордонслужби, якщо літатиме біля аеродромів — то в Повітряних Сил тощо).

Державна авіаційна служба України

Питання не лише зручності, а й безпеки

Криклій додав, що розробка додатку для дронів також допоможе вирішити питання, пов'язані з безпекою їх експлуатації. «Можливо, ви ще пам'ятаєте випадок, коли в травні цього року у Ризі на декілька днів закрили аеропорт через дрон, який вийшов з під контролю», — зазначив міністр.

2 травня безпілотник UAV Factory розміром 5,5 на 3,5 метри та вагою 26 кілограмів втратили на висоті понад 200 метрів. На ту мить його швидкість сягала 70 кілометрів на годину. У пошуку безпілотника брала участь авіація.

Через кілька днів влада Латвії оголосила про припинення пошуків дрона. Його не знайшли, але на той час у нього скінчилося пальне, а тому він уже не становив загрози для авіації.