Міністерство з питань ветеранів запрацює в Україні з червня 2019 року. Про це заявила призначена днем раніше очільниця цього міністерства Ірина Фріз.

Вона зазначила, що процес створення міністерства досить тривалий.

«Насправді процес утворення міністерства, на жаль, довгий за нашими процедурними правилами, і відповідно у повному обсязі міністерство зможе запрацювати лише з червня місяця. Ми маємо пройти довгу процедуру призначення державного секретаря, затвердження штатної структури, формування штатної структури», — сказала Фріз.

Міністерка додала, що, попри нестворене міністерство, «ми» (ймовірно йдеться про її команду) вже отримали підтримку окремих проектів від міжнародних донорів.

Також вона зазначила, що проектний офіс при Комітеті у справах ветеранів зробив 90% необхідної роботи, аби працювати ще без «юридичних формальних затверджень».

Ще Фріз проанонсувала запуск єдиного державного реєстру ветеранів.

22 листопада Верховна Рада призначила народну депутатку від партії БПП «Солідарність» Ірину Фріз на посаду міністерки у справах ветеранів.

Раніше міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що Міністерство у справах ветеранів має бути створено до 1 січня 2019 року.

У лютому Верховна Рада звернулася до Кабінету міністрів щодо створення Міністерства України у справах ветеранів. 

Зазначимо, що Міністерство у справах ветеранів перебуває у процесі утворення. 14 листопада Кабінет міністрів створив Державну службу у справах ветеранів шляхом ліквідації Державної служби у справах ветеранів війни та учасників Антитерористичної операції.

Ідею створення такого Міністерства раніше запропонував президент Петро Порошенко.

Міністерство має стати центральним органом виконавчої влади для забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Війна – це коли болить серце» — СПЕЦПРОЕКТ

Поділитись: