Міністр оборони Британії закликав Європу не вводити обмеження на торгівлю з Україною

Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс закликав країни Європейського Союзу не вводити обмеження у торгівлі з Україною. Цей заклик пролунав у відповідь на заяву Мінагрополітики України про те, що обмеження на імпорт українських продуктів в ЄС загрожує продовжити війну.
Про це він написав у соцмережі Х.
Шаппс наголосив, що Велика Британія «вчинила правильно», продовживши безмитний та безквотний імпорт з України для більшості товарів ще на 5 років.
«Велика Британія закликає Європу наслідувати цей приклад, щоб захистити свободу і демократію від вторгнення диктатора путіна в суверенну Україну», — зазначив Шаппс.
Так він прокоментував слова міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського для Financial Times, який заявив, що обмеження для української агропродукції в країнах Європи, які повинні заспокоїти фермерські протести в Польщі, вдарять по доходах України та «підвищать шанси, що війна затягнеться».
Що передувало?
Єврокомісія запропонувала продовжити лібералізацію торгівлі з Україною, тобто звільнення України від мит, ще на один рік — до червня 2025 року. Вперше такі заходи запровадили у 2022 році, щоб допомогти економіці України на тлі війни.
Пропозиція Єврокомісії передбачала, що весь український імпорт до ЄС залишається вільним від мит, але імпорт деяких товарів з України — цукру, м’яса птиці та яєць — буде обмежений на рівні з 2022 та 2023 років. Польща, Угорщина та Словаччина проголосували проти продовження, а Болгарія утрималася.
13 березня Європейський парламент розглянув цю пропозицію, але вирішив, що до неї треба внести ще правки. Зокрема, євродепутати закликають посилили гарантії для аграріїв ЄС у разі «сплеску» української продукції. Отже, пропозиція повернулася на етап переговорів з Єврокомісією.
Після саміту Веймарського трикутника в Берліні 15 березня, Франція приєдналася до цього табору меншини на чолі з Польщею, який наполягає на подальших обмеженнях українського імпорту до ЄС.
Так, вони пропонують додати обмеження на різні зернові культури та мед, а також продовжити базовий період для розрахунку цих обмежень на рік, щоб вони охоплювали період 2021-2023 років.
Авторка: Дар'я Головко
- Поділитися: