Міністр охорони здоров’я Бразилії Нельсон Тейх подав у відставку з посади, пробувши на ній без двох днів місяць. Його попередника — Луї Анріке Мандету — звільнив президент країни Жаїр Болсонару, який не погодився із рішеннями МОЗ щодо боротьби з пандемією коронавірусу.

Як повідомляє бразильське видання Folha de S.Paulo, на рішення Тейха також міг вплинути конфлікт із Болсонару щодо заходів із протидії коронавірусу. Зокрема, бразильський президент закликав до ширшого використання антималярійного препарату хлорохіну в лікуванні коронавірусної інфекції — хоча клінічна ефективність цього не доведена.

Крім того, 11 травня Болсонару розпорядився послабити введений через коронавірус карантин: у країні відкрилися салони краси, спортзали, перукарні. Тейх тоді заявив, що дізнався про це рішення зі ЗМІ, а з МОЗ ніхто не радився.

Зазначимо, що Бразилія наразі — найбільш постраждала в Латинській Америці від коронавірусу країна: понад 200 тисяч людей там хворіли чи хворіють коронавірусною хворобою, з них майже 14 тисяч померли.

Жаїр Болсонару й раніше публічно заперечував серйозність загрози коронавірусу для країни, називаючи його легкою формою грипу, і звинувачував опозицію, ЗМІ й почасти місцеву владу в намаганні скористатися епідемією для усунення його з посади.

У світі з початку пандемії зафіксували 4 млн 526 тисяч 934 випадки коронавірусного захворювання COVID-19. Серед них 1 млн 704 тисячі 278 людей одужали та 303 407 — померли. Наразі інфікованими залишаються 2 млн 519 тисяч 249 людей.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: