Міністр юстиції Денис Малюська в студії hromadske, Київ, 18 вересня 2020 року
Фото:

Олексій Нікулін/hromadske

Міністр юстиції Денис Малюська не став заперечувати, що у судовій системі в Україні дуже великі проблеми, а з 20-30 суддів — взагалі «зашкварні та одіозні».

Про це Малюська заявив у програмі «Мокрик По Живому» на hromadske.

Розмова про суди зайшла у контексті рішення Печерського суду, а конкретно судді Вовка (не того, що з ОАСК, вовків у наших судах багато — ред.) у справі Суркісів проти ПриватБанку. Цим рішенням суд стягнув з держави понад 9 млрд гривень на користь офшорних фірм Суркісів.

Тоді Малюська назвав це рішення «одним з найбільших зашкварів судової влади». Ремарку нашого Данила Мокрика, що це не добрий сигнал, коли влада сумнівається в рішеннях суду у власній країні, глава Мін’юсту поправив, наголосивши, що влада не сумнівається у неправосудності, а впевнена в тому, що це рішення неправосудне.

На запитання, «ви розумієте, що це треш?», Малюська відповів: «А це новина?» (що українські суди — треш).

Що конкретно сказав Малюська про суди

Міністр зазначив, що судова реформа в Україні «відбувається» десятки років і завершилося це все «поки що дуже точковими результатами».

«У нас є притомний дуже Верховний суд, дуже притомний Вищий антикорупційний суд, їхні документи можна читати, поважати, цінувати. А ось великий масив судів першої інстанції — там є куди рости», — «м’яко» описав ситуацію Малюська.

Попри критику судової гілки влади, глава Мін’юсту вважає, що «дуркують» у судах першої інстанції окремі персони і це не є загальною практикою.

«Є кілька зашкварних, одіозних суддів. Кілька — це може два десятки, максимум три десятки. Але ми говорим про суддів, кількість яких вимірюється тисячами, і ці тисячі суддів — їхній рівень зашкварності та одіозності — це небо і земля (у порівнянні з тими 20-30 — ред.). Десь щось хтось допускає, але в принципі загалом все більш-менш притомно», — зазначив міністр.

Саме тому Малюська вважає, що ключова проблема системи правосуддя — ці 20-30 суддів, які «творять чудеса» — їх треба прибрати.

Насамкінець Малюська наголосив, що реформування судів дуже складний і тривалий процес. Зокрема, він нагадав, що президент Зеленський подав один законопроект про судову реформу. Також очільник Мін’юсту анонсував другий законопроект, який найближчим часом зареєструють в Раді — він, серед іншого, стосуватиметься порядку відбору кандидатів до Вищої ради правосуддя. 

Поділитись: