ENRU

Мін’юст не планує розробляти законопроект про легалізацію одностатевих шлюбів — міністр Петренко

Міністерство юстиції не планує на сьогодні розробляти законопроект про легалізацію одностатевих шлюбів чи цивільного партнерства. У відомстві вважають, що для досягнення європейських стандартів першочергово треба запровадити зміни в освіті, економіці та безпеці.

Про це в кулуарах Ради в коментарі Громадському заявив міністр юстиції Павло Петренко.

«Ми озвучили нашу офіційну позицію. Наразі жоден законопроект Мінюсту щодо легалізації одностатевих шлюбів чи легалізації цивільного партнерства не розроблявся і не подавався до Кабінету міністрів», — заявив Петренко.

На його думку, такі питання потребують широкого обговорення в суспільстві та громадської підтримки.

«Але на сьогодні таких планів немає. У нас є дуже багато чого, що треба зробити і змінити, щоб ми відповідали європейським стандартам. Це і в питаннях освіти, й економіки, і в безпекових питаннях. Давайте все таки будемо робити європейські цінності та рівень життя такий, як в ЄС. Це зараз в уряді в пріоритеті», — заявив Петренко.

Раніше повідомлялося, що Міністерство юстиції залишить у плані дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини запровадження в Україні цивільних партнерств, зокрема, для одностатевих пар.  

Пізніше Мін'юст спростував заяву щодо легалізації цивільного партнерства одностатевих пар:

«У зв’язку з великою кількістю звернень, питання потребує подальшого вивчення та опрацювання і наразі не може бути виконано». 

«Інформація, яка поширюється у ЗМІ щодо подання Міністерством юстиції законопроекту на розгляд Кабінету Міністрів України про легалізацію цивільного партнерства для одностатевих пар, не відповідає дійсності».

Нагадаємо, з початку 2018 року деякі громадяни України створювали петиції на адресу центральних органів влади, які містили заклики до обмеження в країні вільного обігу інформації про гомосексуальність. 4 квітня під Адміністрацією Президента представники альянсу «За сім'ю» вимагали поновити петицію «про захист традиційних цінностей».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Усі рівні, усі різні»: як пройшов «КиївПрайд-2018»(ФОТОРЕПОРТАЖ)