Міністерство культури, молоді та спорту запропонувало Кабінету міністрів кандидатуру уповноваженої з захисту української мови.

Про це повідомили в пресслужбі міністерства.

Відомство запропонувало на цю посаду завідувачку кафедри журналістики Чорноморського національного університету ім. П. Могили Тетяну Монахову.

Монахова народилася 2 липня 1980 року у Миколаєві. У 2002 році закінчила Миколаївський державний педагогічний університет ім. В.О. Сухомлинського за спеціальністю «Учитель української мови та літератури та англійської мови й зарубіжної літератури». У 2015 році захистила докторську дисертацію на тему «Сучасні стратегії текстотворення в українській мові» в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, керівник центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну правову політику та керівник центрального органу виконавчої влади у сфері державної мовної політики подають Кабміну по одній кандидатурі на посаду омбудсмена. Після цього уряд призначає уповноваженого.

Від уповноваженого з прав людини висунули кандидатом Тараса Кременя.

У законі «Про забезпечення функціонування української мови як державної» вказано, що мовний омбудсмен повинен:

  • подавати до уряд пропозиції для покращення держполітики щодо захисту та розвитку української мови;
  • контролювати дотримання законодавства про державну мову;
  • розглядати скарги на дії влади щодо дотримання законів про мови;
  • складати протоколи щодо порушень.
Поділитись: