Війна

Міноборони Іраку заявляє про повалення халіфату «Ісламської держави» у Мосулі

29 червня, 2017 17:04
Війна/Міноборони Іраку заявляє про повалення халіфату «Ісламської держави» у Мосулі
Зберегти
Вигляд
У міністерстві оборони Іраку заявили про кінець «халіфату бойовиків угруповання «Ісламська держава» після захоплення історичної мечеті у Мосулі.

У міністерстві оборони Іраку заявили про «кінець халіфату бойовиків угруповання «Ісламська держава» після захоплення історичної мечеті у Мосулі.

Про це повідомляє телеканал Sky News Arabia.

«У «Ісламської держави» більше не залишилося жодного району в Мосулі. У бойовиків немає іншого виходу, окрім капітуляції. Присутність «Ісламської держави» в Іраку закінчилася назавжди», — йдеться в заяві оборонного відомства.

За даними телеканалу, в боях в районі мечеті Ан-Нурі беруть участь всього п'ять терористів.

Як уточнює Reuters, повне звільнення Мосула може відбутись найближчим часом, оскільки розрізнені групи бойовиків «Ісламської держави» лишились тільки в декількох районах Старого міста.

Операція зі звільнення Мосула від «Ісламської держави» почалась у жовтні минулого року. Місто було фактичною столицею «Ісламської держави» в Іраку.

21 червня бойовики «Ісламської держави» підірвали мечеть Аль-Нурі в Мосулі і її мінарет із відомими написами. Зазначається, що саме з цієї мечеті лідер бойовиків «Ісламської держави» Абу Бакр аль-Багдаді у 2014 році після захоплення Мосула проголосив халіфат і оголосив себе халіфом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим відома мечеть Мосула, знищена «Ісламською Державою»?

Наразі сирійська Ракка лишається оплотом «Ісламської держави». Читайте матеріал Громадського: Підпільна журналістика в столиці «Ісламської держави».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини