ENRU

Міноборони створює підзрозділ з реагування на кіберзагрози — Полторак

У Міноборони працюють над створенням підрозділу із урахуванням позитивного досвіду Литви та за допомогою НАТО, який буде реагувати на кіберзагрози.

Про це повідомив міністр оборони України Степан Полторак, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, у Міноборони успішно відбили нещодавню кібератаку, тож вона не вплинула на управління військами та виконання завдань у зоні бойових дій на Донбасі.

«Ми з цією проблемою впоралися достатньо вдало. Вона не вплинула на стан боєздатності Збройних сил, не вплинула на систему управління військами і хід виконання бойових завдань у зоні АТО», — наголосив Полторак.

Раніше в Міноборони вже заявляли, що планують створити спеціальний підрозділ з кіберзахисту.

ЧИТАЙТЕ: Цифровий апокаліпсис через недбалість: що треба знати про наймасштабнішу хакерську атаку в Україні.

Нагадаємо, що невідомий комп'ютерний вірус-вимагач, схожий на WannaCry атакував банки, державні та приватні підприємства.

За фактом кібератаки поліція відкрила кримінальне провадження.  В СБУ заявили, що зараження сталося після відкриття файлів, надісланих електронною поштою.

Зазначимо, що вірус запускається через шкідливі посилання або оновлення програми M.E.doc. Ще у 2016-му році німецька фірма Heise Security виявила новий тип сrypto-здирника Petya. Новий вірус, що атакував українські установи може бути модифікацією минулорічного Petya.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Комп'ютерний вірус-вимагач Petya.А: як захиститись.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram