У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ напрацювали проект закону, що передбачає можливість проведення реконструкції кварталів із застарілою забудовою.

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ напрацювали проект закону, що передбачає можливість проведення реконструкції кварталів із застарілою забудовою.

Про це повідомляють на сайті Мінрегіонбуду.

Там зазначають, що реконструкція передбачатиме знесення застарілих будинків, строк експлуатації яких вже минув. Зокрема, мова йде про так звані «хрущовки».

«Це дуже важливий законопроект, що в майбутньому допоможе значно покращити якість життя людей, які сьогодні знаходяться в достатньо складній ситуації. У першу чергу, він має захистити інтереси таких громадян, убезпечити їх від можливих зловживань та гарантувати комфорт та безпеку при реалізації цієї програми», — повідомив перший заступник міністра Лев Парцхаладзе.

Також у Мінрегіоні оголосили про початок відкритого обговорення можливих змін до законопроекту. Серед пропозицій, які вже надійшли до міністерства — ухвалення рішення про знесення старого будинку на підставі згоди простої більшості його мешканців. Також Мінрегіону пропонують надавати компенсації мешканцям застарілих будинків у вигляді додаткової площі нових квартир або надання грошової компенсації.

Напередодні у Мінрегіоні оновили державні будівельні норми щодо реконструкції тепломереж. Там пропонують встановлювати спеціальні датчики, які будуть виявляти корозію.

Раніше повідомлялось, що в уряді оновили будівельні норми, якими запроваджують обов’язок з будівництва транспортних пересадочних вузліву великих містах.

Крім цього, новими будівельними нормами передбачається, що українські міста розроблятимуть схеми руху транспорту на 30-40 років наперед.

Напередодні у Мінрегіоні оновили будівельні норми щодо підземних переходів, які зобов’язують встановлювати розділювальні поручні на сходах.

Нагадаємо, що раніше у Мінрегіоні упорядкували реконструкцію та скління балконів.

Раніше Парцхаладзе повідомляв, що у Мінрегіоні розмірковують над тим, щоб зробити обов’язковим проектування громадських туалетів на станціях метрополітену.

Напередодні Міністерство регіонального розвитку оновило державні будівельні норми щодо проектування тротуарів, якими з 1 вересня забороняється встановлення МАФів та рекламних щитів при проектуванні нових тротуарів чи реконструкціях вулиць.

Раніше в Мінрегіоні зробили обов’язковим проектування велосипедних смуг під час будівництва та реконструкції доріг.

Крім цього, в Україні дозволили розміщувати дитсадки у житлових багатоповерхових домах.

Як повідомлялося, в Україні зобов’яжуть утеплювати освітні заклади при будівництві та реконструкції.

Поділитись: