Купалівський театр Мінська, гендиректора якого звільнили через засудження фальсифікацій на виборах, вслід за чим його актори та працівники масово написали заяви на звільнення, виступив із заявою. Вони висунули свої вимоги до влади та просять про допомогу.

Свою заяву вони передали нашій редакції.

У ній розповідають, що після звільнення гендиректора Павла Латушко, який нині є членом Координаційної ради опозиції з передачі влади, йому надходять погрози.

На його місце влада одразу призначила нового директора театру. Після цього театр був зачинений через раптову «санітарну обробку», а після робота і зовсім була зупинена наказом нового керівництва. Уже декілька днів співробітники театру не можуть потрапити на роботу. Водночас всередині театру перебувають правоохоронці, а державне телебачення намагається очорнити репутацію театру.

«Представники чинної влади дозволяють собі публічно висловлюватися про нас в зневажливому тоні, називаючи нас фейками та пропонуючи виїхати на заробітки до США», — йдеться у заяві.

Театрали наголосили, що не знають своєї подальшої долі, і висунули вимоги чинній владі Білорусі:

  • звільнити всіх політв'язнів та затриманих під час виборчої кампанії і мирних акцій, пов'язаних з нею;
  • розслідувати всі випадки насильства щодо протестувальників та випадкових людей;
  • порушити кримінальні справи щодо силовиків, які зловживали своїми повноваженнями;
  • допустити представників ЗМІ, адвокатів та медиків до тих, хто ще перебуває в ізоляторах;
  • зупинити тиск на працівників, які беруть участь в мирних акціях протесту та висловлюють свою громадянську позицію;
  • провести нові вибори президента при новому складі ЦВК і з допуском незалежних міжнародних і національних спостерігачів.

Третій тиждень протестів

У Мінську на 30 серпня запланована нова масова акція протесту проти фальсифікацій на президентських виборах та чинної влади. Відбутися вона має саме у день народження Олександра Лукашенка. Люди планують зібратися на площі Незалежності о 14:00.

Водночас у Міністерстві внутрішніх справ Білорусі закликають людей не виходити на протести 29 та 30 серпня і провести цей час «у колі сім’ї і близьких».

«Не беріть участь у незаконних вуличних акціях, а головне, не залучайте своїх дітей до подібних заходів», — кажуть у МВС.

Що відбувається в Білорусі?

У країні 9 серпня відбулися вибори президента. За остаточними й офіційними результатами, перемагає чинний глава держави Олександр Лукашенко (на посаді вже 26 років) з 80,1% підтримкою виборців. За опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську начебто проголосували 10,1%.

Незгодні з результатами виборів переконують, що їх сфальсифікувала чинна влада, і щодня з 9 серпня виходять на акції протесту, а на частині підприємств страйкують робітники. Опозиція створила Координаційну раду для мирної передачі влади, натомість Генпрокуратура відкрила на членів ради кримінальну справу та звинувачує у намаганні захопити владу.

Поділитись: