Міністерство соціальної політики України презентувало для публічного обговорення проект закону, яким планує звільнити від відповідальності працівників, які не виходять на роботу через затримки у виплаті зарплати понад 15 днів.

Крім цього, пропонується, що роботодавець буде зобов’язаний виплачувати щонайменше дві третини окладу за період не виходу працівника на роботу.

Також у запропонованому законопроекті Мінсоцполітики йдеться про введення пені на затриману заробітну плату, розмір якої становитиме щонайменше розмір облікової ставки Нацбанку за кожен день затримки зарплати понад 15 днів (зараз це 18%).

«Наразі проект закону направлено на погодження до зацікавлених органів виконавчої влади та сторін соціального діалогу», — йдеться у повідомленні.

У Мінсоцполітики сподіваються, що ухвалення закону забезпечить конституційні права українців на отримання доходів від своєї праці.

Також в уряді зазначили, що близько 7 мільйонів українських родин мають право на отримання субсидій.

Нагадаємо, що на початку квітня 2018 року Міністерство юстиції розпочало кампанію з ліквідації заборгованості з виплати зарплат. Зокрема, там опублікували список найбільших боржників з оплати праці.

Також в Мін’юсті повідомили, що застосовуватимуть санкції проти підприємств, що мають заборгованість перед своїми працівниками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 5 способів утратити субсидію: як змінюється система надання державної допомоги

Раніше в уряді повідомляли, що відмова в отримання субсидії громадянам, які отримають дохід, що менший за мінімальну зарплату, є неправомірною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

На виплати субсидій громадянам для оплати комунальних послуг уряду може знадобитися додатково 7 мільярдів гривень.

Поділитись: