На виплати субсидій громадянам для оплати комунальних послуг уряду може знадобитися додатково 7 мільярдів гривень.

На виплати субсидій громадянам для оплати комунальних послуг уряду може знадобитися додатково 7 мільярдів гривень.

Про це повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева в інтерв’ю одному з телеканалів, передає видання  «Економічна правда».

«Навіть негативний сценарій нами теж прорахований. Не більше 7 мільярдів гривень нам може додатково знадобитися на субсидії у гіршому варіанті», — заявив Рева.

Крім цього, за словами міністра, наразі на потреби субсидій з бюджету витратили 55 мільярдів гривень з 71 мільярду, передбаченому у бюджеті.

В той же час, за переоформленням субсидій у літній період звернулось 4 мільйони громадян, з яких відмовили 800 тисячам.

Також, за словами Реви, розмір субсидій на наступний опалювальний сезон буде залежати від цін на газ. Напередодні міністр заявляв, що для отримувачів субсидій розмір тарифів після підвищення цін на газ не зміниться.

Нагадаємо, що 23 серпня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що підвищення цін на газ для населення — це зобов'язання, яке взяла на себе Україна і яке має бути виконаним.

Також повідомлялося, що Кабмін ухвалив рішення видавати субсидію лише тим споживачам, що мають встановлені газові лічильники. Водночас, в уряді спростували цю інформацію та повідомили, що зняли з порядку денного розгляд цього рішення.

Як зазначається, на засіданні 22 серпня, Кабмін доручив виконувачці обов’язків міністра фінансів Оксані Маркаровій розпочати підготовку до отримання п’ятого траншу від МВФ. Зокрема, мова йде про процес підписання векселів на користь фонду, які необхідні для зарахування траншу.

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, йдеться про зрівняння цін на газ для населення та для промисловості, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

26 липня під час засідання Ради фінансової стабільності її члени наголосили на тому, що відсутність співпраці з МВФ є найбільшою загрозою фінансової стабільності України.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Поділитись: