«Мінування» міст, звіт Amnesty International та звільнення сіл: головне за день 4 серпня
У низці українських міст повідомляли про нібито мінування громадських місць, правозахисна організація Amnesty International звинуватила ЗСУ в тому, що вони наражають цивільних на небезпеку, а суд у Лівані зняв арешт із судна, яке перевозило крадене українське зерно. Зібрали головні новини за день 4 серпня.
Звіт Amnesty International
Правозахисна організація Amnesty International опублікувала звіт, де заявила, що українські військові у спробі відбити російських окупантів наражають на небезпеку цивільне населення. Україна відкинула ці звинувачення.
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк відповів, що будь-які заяви про порушення з боку української армії мають характер інформаційної операції для дискредитації ЗСУ та підриву постачання озброєння від західних партнерів.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав доповідь несправедливою: «Така поведінка не про пошук і донесення світові правди, це про створення фальшивого балансу між злочинцем та жертвою...»
Міністр оборони Олексій Резніков назвав «збоченням» будь-які спроби поставити під сумнів право українців опиратися діям росії.
Український офіс Amnesty International заявив, що не брав участь у підготовці та поширенні доповіді, повідомили в організації нам у коментарі.
У пресслужбі наголосили, що потрібно розрізняти воєнні злочини та порушення міжнародного гуманітарного права (МГП), яким регулюють закони та звичаї війни. Лише найтяжчі порушення МГП вважаються воєнними злочинами й потребують притягнення винних до кримінальної відповідальності.
«Команда Департаменту реагування на кризи Amnesty International не зафіксувала жодного воєнного злочину українських військових», — заявили в «Amnesty International Україна».
«Мінування» міст України
У Тернополі, Рівному, Вінниці, Кропивницькому, Хмельницькому та Черкасах надійшли повідомлення про нібито мінування громадських місць. «Заміновували» вокзали, центральні ринки, пошти і навіть ЦУМ. Правоохоронці шукали вибухівку, проте наразі підтвердження не було.
Судно з краденим зерном у Лівані відпустили
Суд у Лівані зняв арешт із сирійського судна Laodecia, яке перевозить украдену росіянами українську агропродукцію. Кораблю дозволили покинути порт. У Міністерстві закордонних справ України відповіли, що розчаровані рішенням ліванського суду. У відомстві кажуть, що суд не взяв до уваги докази та позицію компетентних органів України.
Ситуація на фронті
Українським військовим протягом останнього тижня вдалося покращити тактичне положення та просунутись углиб оборони окупантів у районах населених пунктів Мазанівка, Бражківка, Сулигівка та Дмитрівка на Слов'янському напрямку.
Мазанівку та Дмитрівку українські військові звільнили. Однак підрозділи ЗСУ вимушені були залишити Семигір'я Донецької області та перейти до оборони на східних околицях Кодеми.
30 липня внаслідок активного застосування противником авіації, вогню артилерії та РСЗВ, ведення активних наступальних дій на напрямку Спартак — Авдіївка підрозділи Сил оборони вимушені були залишити шахту «Бутівка» та перейти до оборони на південь від Авдіївки, повідомили в Генштабі.
Інші новини
- Личаківський райсуд Львова залишив депутата від забороненої ОПЗЖ Віктора Медведчука під вартою до 19 вересня без права на заставу.
- В окупованому селищі Біловодськ, що в Луганській області, обстріляли машину з представниками окупаційної влади. Поранення дістали «мер» та його «заступник», які перебували в автівці.
- За перші три дні обов’язкової евакуації з Донеччини потягами вивезли приблизно 400 людей. Окрім евакуації окремими евакуаційними потягами люди зараз виїздять також власним транспортом та автобусами.
- Статус тимчасового захисту українців у Європейському Союзі діятиме щонайменше до весни 2024 року. Цей статус отримали понад 5 мільйонів українців.
- Поділитися: