Міністр юстиції Австрії прийме рішення щодо видачі українського олігарха Дмитра Фірташа з урахуванням національних інтересів країни. Спочатку це питання розгляне міністерство закордонних справ країни.

Про це повідомляє Deutsche Welle із посиланням на міністерство юстиції Австрії.

«Питання видачі українського бізнесмена зараз знаходиться на розгляді зовнішньополітичного відомства країни, яка сформулює мін'юсту свою офіційну позицію. Відповідно до австрійського законодавства, міністр юстиції повинен приймати рішення із урахуванням інтересів та міжнародних зобов'язань Республіки Австрія», — йдеться в повідомленні.

Саме з цієї точки зору питання екстрадиції має оцінити МЗС.

Своєю чергою, у МЗС Австрії не повідомляють терміни розгляду питання, і про те, чи проводяться консультації із Вашингтоном.

Раніше у відповіді на запит Громадського Міністерство юстиції Австрії повідомило, що рішення про екстрадицію Фірташа до США зможуть ухвалити після отримання повного тексту рішення Верховного суду Австрії. При цьому кінцевих термінів, протягом яких це рішення мають ухвалити, наразі немає.

25 червня Верховний суд Австрії дозволив екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа до США. У своєму рішення суддя Верховного суду Австрії зазначив, що суд не розглядав у цій справі винуватість Фірташа, а лише дотримання законодавства та процедури щодо екстрадиції. Так, суд постановив, що при ухваленні рішення про екстрадицію Фірташа законодавство Австрії не порушували.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile