У Міністерстві юстиції України вважають, що у разі ухвалення так званого банківського закону, повернення ПриватБанку Ігорю Коломойському буде «на 99% неможливим».

Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська в ефірі «Радіо НВ».

«Якщо буде прийнятий законопроєкт, який прийнятий у першому читанні, зараз знаходиться на розгляді у комітеті, таке повернення буде на 99% неможливим. Чому я залишаю 1%? Тому що гарантувати, що завтра якийсь суддя не втратить здоровий глузд і не винесе якусь дурницю, яку потім скасують, я теж не хочу», — заявив Малюська.

Він зазначив, що не впевнений, що Коломойський судовою тяганиною проти держави щодо ПриватБанку взагалі домагається повернення банку у свою власність.

Нагадаємо, профільний комітет розглянув вже понад половину правок до цього документу. Розгляд продовжили до 27 квітня.

Загалом до банківського законопроєкту подали рекордну кількість правок — 16335Тут розповідаємо, хто подав найбільше.

Зазначимо, що ухвалення банківського закону є останньою ключовою вимогою, яку Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила так званий «антиколомойський» законопроєкт у першому читанні. 

Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам. Зокрема це дозволить унеможливити повернення ПриватБанку колишнім власникам олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову.

Поділитись: