УКРАЇНА

Міськрада Харкова визнала, що СБУ не причетна до погрому 20 червня

7 липня, 2018 22:10
УКРАЇНА/Міськрада Харкова визнала, що СБУ не причетна до погрому 20 червня
Зберегти
Вигляд
У Харківській міській раді заявили, що причетність Служби безпеки України до погрому в будівлі міськради не підтвердилася.

У Харківській міській раді заявили, що причетність Служби безпеки України до погрому в будівлі міськради не підтвердилася.

Про це йдеться в заяві міськради.

Зазначається, що 20 червня під час погрому міськраді стало відомо «з певних джерел», що за нападом стоїть начальник Управління СБУ в Харківській області Андрій Носач.

«Пізніше, під час з'ясування причин події, ці відомості не підтвердилися і виявилися явною дезінформацією, метою якої була ще більша дестабілізація обстановки в Харкові», — йдеться у заяві.

У міськраді розповіли, що «тепер розуміють», що мета цієї дезінформації — «жорсткий конфлікт з першими особами СБУ області», який мав би призвести до акцій протесту або навіть масових заворушень.

Також міськрада обіцяє представити громадськості людей, які стоять за цією дезінформацією.

Нагадаємо, 20 червня у Харківській міськраді чоловік з шевроном муніципальної охорони розпилив газ з балончика в сторону активістів, які намагалися піднятися в зал. Також у приміщенні підпалили димові шашки. 

Внаслідок сутичок постраждали дві жінки. Збитки від погрому попередньо оцінили у 2 мільйони гривень.

Міський голова Харкова Геннадій Кернес звинуватив правоохоронців у бездіяльності під час погрому. Зокрема він заявив, що «активісти», які увірвалися у мерію, були «людьми керівника Обласного управління СБУ Носача».

У свою чергу, в обласному управлінні СБУ спростували причетність до погромів у міськраді та заявили про готовність до співпраці у розслідуванні.

Пов`язані новини