Міжнародні резерви України у жовтні зменшилися до 21,4 млрд — Нацбанк

Протягом жовтня 2019 року рівень міжнародних резервів України скоротився на 0,2% до 21,4 мільярда доларів.

Такі дані наводить Національний банк України.

«У жовтні вони майже не змінилися, зменшившись всього на 0,2%. Значні обсяги погашень за державним боргом були компенсовані зовнішніми надходженнями, а також валютними інтервенціями Національного банку та операціями з управліннями міжнародними резервами», — йдеться у повідомленні НБУ.

За даними Нацбанку, у жовтні 2019 року уряд виплатив за боргами зовнішнім кредиторам 632,3 мільйона доларів, з яких 475,5 мільйона доларів — за облігаціями внутрішньої державної позики, які випустили в іноземній валюті.

Водночас на валютному ринку України спостерігалася надлишкова пропозиція валюти через високі показники експорту зернових. Завдяки цьому, НБУ викупив з ринку 193,9 мільйона доларів для поповнення резервів.

«Такий обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку», — додають у Нацбанку.

Нагадаємо, що у вересні міжнародні резерви України зменшилися на 2,6% – до 21,43 мільярда доларів.

Міжнародні резерви (або золотовалютні резерви) — це грошові та фінансові накопичення держави у світових валютах (доларах, євро) та дорогоцінних металах. Вони необхідні для того, аби коригувати курс національної валюти (продажем валюти за встановленим курсом Нацбанк може регулювати курс валют) та розраховуватись за валютними зобов’язаннями держави.