У вересня 2019 року міжнародні золотовалютні резерви України зменшилися на 2,6% — до 21,43 мільярда доларів.

Такі дані наводить Національний банк України.

Головною причиною зменшення міжнародних резервів у Нацбанку називають значні виплати за державним боргом протягом вересня.

«Загалом за минулий місяць уряд і Національний банк сплатили за обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті 1,97 мільярда доларів», — повідомили у Нацбанку.

Зокрема, України виплатила 560,9 млн доларів за боргами перед Міжнародним валютним фондом, а також 1,22 мільярда доларів за євробондами. Частково компенсувати ці витрати вдалося за допомогою випуску нових облігацій на суму 546,9 мільйона доларів.

Водночас на валютному ринку спостерігалася велика пропозиція валюти через приплив іноземних інвестицій в облігації внутрішньої державної позики та високий врожай.

«Такий обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку», — додають у Нацбанку.

Зазначимо, що безпечним вважається рівень міжнародних резервів, який покриває щонайменше 3 місяці майбутнього імпорту.

Нагадаємо, що на початку жовтня Нацбанк витратив 157,5 мільйона доларів з резервів на підтримку курсу гривні через несподівану девальвацію. Курс впав на понад 3% за 2 дні, через що НБУ вперше з липня довелося продавати валюту з резервів.

У серпні міжнародні резерви України складали 22,01 мільярда доларів.

Міжнародні резерви (або золотовалютні резерви) — це грошові та фінансові накопичення держави у світових валютах (доларах, євро) та дорогоцінних металах. Вони необхідні для того, аби коригувати курс національної валюти (продажем валюти за встановленим курсом Нацбанк може регулювати курс валют) та розраховуватись за валютними зобов’язаннями держави.

Станом на початок серпня міжнародні резерви України складали 21,84 мільярда доларів.

Поділитись: