Міжнародні резерви України зросли майже на $1 млрд — до $26,3 млрд

У січні 2020 року міжнародні золотовалютні резерви України зросли до 26,29 мільярда доларів або на 3,9% проти рівня на початку року.

Про це повідомляють у Національному банку України.

Наразі рівень золотовалютних резервів України найвищий з листопада 2012 року — тобто за останні 7 років.

«Збільшення міжнародних резервів у січні зумовлене як успішним розміщенням урядом єврооблігацій, так і операціями Національного банку – з управління резервами та на валютному ринку», — пояснюють у Нацбанку.

Так, на резерви вплинув випуск євробондів українським урядом на загальну суму 1,25 мільярда євро. Частину валютних коштів передали до резервів в обмін на гривню.

Також на збільшення резервів впливали операції Нацбанку з викупу валюти з ринку.

«Протягом першого місяця року на ринку спостерігалася дещо менша пропозиція валюти з боку експортерів через значні обсяги отриманого ними відшкодування ПДВ і певна активізація імпортерів після святкових розпродажів. Тим не менш, обсяги купівлі валюти НБУ на міжбанківському валютному ринку перевищили у січні обсяги продажу на 98,0 млн доларів», — йдеться у повідомленні НБУ.

Наразі обсяг резервів забезпечує 3,9 місяця майбутнього імпорту. Безпечним вважається рівень резервів, що перевищує 3 місяці майбутнього імпорту.

Станом на початок 2020 року рівень міжнародних резервів України склав 25,3 мільярда доларів.

Нагадаємо, що станом на початок грудня 2019 року обсяг міжнародних резервів України складав 21,93 мільярда доларів. Однак протягом останнього місяця 2019 року Нацбанк здійснив рекордний викуп валюти з міжбанківського ринку, придбавши близько 3 мільярдів доларів.

Міжнародні резерви (або золотовалютні резерви) — це грошові та фінансові накопичення держави у світових валютах (доларах, євро) та дорогоцінних металах. Вони необхідні для того, аби коригувати курс національної валюти (продажем валюти за встановленим курсом Нацбанк може регулювати курс валют) та розраховуватись за валютними зобов’язаннями держави.