Такий крок може підвести суд до повноцінного розслідування геноциду мусульман рохінджа у М’янмі

Міжнародний кримінальний суд розпочав попередню експертизу передбачуваних злочинів проти мусульманської меншини рохінджа у М’янмі.

Про це повідомляє ВВС.

Такий крок може підвести суд до повноцінного розслідування геноциду мусульман рохінджа у М’янмі, внаслідок якого, згідно з доповіддю ООН, загинули тисячі людей та сотні тисяч вимушено покинули домівки.

У М'янмі фіксували насильницькі вбивства мусульман рохінджа, спалення цілих селищ, зґвалтування та інші порушення прав людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «ікона демократії» покриває геноцид у М'янмі?

Раніше ООН закликала Міжнародний кримінальний суд розслідувати геноцид рохінджа у М’янмі. Звіт ООН базується на сотнях інтерв’ю. Він вважається одним з найбільших прикладів засудження організацією злочинів проти рохінджа.

«Військова необхідність ніколи не виправдовує убивства без розбору, ґвалтування жінок, нападу на дітей та спалення цілих селищ», — заявили в ООН.

Самоназва етнічної групи рохінджа (також називають рохін’я) має арабські витоки та походить від слова «рахім» — милосердя, або «рахім боррі» — земля під милосердним Богом. Рохінджа мешкають у штаті Ракхайн, який раніше мав назву Аракан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Зайвий народ: чому у М’янмі вбивають мусульман рохінджа

Етнічна група рохінджа та місцеве населення штату Ракхай у М’янмі ведуть сутички вже кілька десятиліть поспіль. Часом криза у відносинах двох релігійних груп — мусульман-рохінджа та буддистів-м’янмарців — затихала, населення співіснувало у відносному мирі, втім, найменшої іскри було достатньо, щоб розпалити ворожнечу із новою силою. Новий виток конфлікту у жовтні 2016 року був спровокований нападом кількох мусульман в штаті Ракхай на поліцейських. Влада М’янми оголосила антитерористичну операцію проти рохінджа.

Нагадаємо, 25 серпня 2017 року озброєні бойовики напали на блокпости правоохоронців, після цього військові розгорнули операцію у відповідь.

За даними ООН, загинули понад 400 людей. Ще 70 тисяч мусульман-рохінджа були вимушені втекти до Бангладеш. Міжнародні організації призупинили надання гуманітарної допомоги через збройний конфлікт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Астрологи, ісламісти та китайці: приховані пружини геноциду в М’янмі.

Поділитись: