Молдова планує ввести тимчасові обмеження на імпорт агропродукції з України
Молдова слідом за ЄС планує ввести тимчасові обмеження на імпорт зернових та олійних культур з України.
Про це заявив міністр сільського господарства Молдови Володимир Боля, повідомляє NewsMaker.
Запровадити тимчасову заборону на імпорт закликала Асоціація фермерів Молдови. Там зазначали, що тимчасове обмеження імпорту української продукції до деяких країн ЄС може призвести до збільшення такої продукції в Молдові.
Тож міністерство сільського господарства має намір увести аналогічну заборону. Крім того, уряд планує компенсувати аграріям акциз на дизельне паливо, що використовується, і субсидувати вартість засобів для захисту рослин і добрив.
Про що йдеться?
Низка країн заявили про дестабілізацію внутрішніх аграрних ринків через сільськогосподарську продукцію з України, яка мали б проходити транзитом до третіх країн, але часто залишалася всередині країни, через яку відбувався експорт.
Так, Польща, Угорщина, Болгарія та Словаччина заборонили імпорт на свою територію сільськогосподарської продукції, яка походить із території України або імпортується з неї. Румунія вирішила дочекатися заходів Єврокомісії.
У Єврокомісії назвали неприйнятними односторонні дії держав-членів Євросоюзу щодо торгівлі, бо торговельна політика є винятковою компетенцією ЄС.
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський розповів, що найближчими місяцями очікуються «складні розмови і переговори» з партнерами.
Зрештою 28 квітня Єврокомісія досягла компромісу з Болгарією, Угорщиною, Польщею, Румунією та Словаччиною щодо імпорту агропродукції з України. Ключові елементи угоди, узгодженої з Україною, передбачають:
- відкликання односторонніх заходів Польщі, Словаччини, Болгарії та Угорщини;
- виняткові заходи захисту для чотирьох продуктів: пшениця, кукурудза, ріпак, насіння соняшнику;
- пакет підтримки на 100 мільйонів євро для постраждалих фермерів у п'яти країнах-членах ЄС;
- розслідування щодо деяких інших продуктів, включно з соняшниковою олією;
- робота над забезпеченням експорту до інших країн «шляхами солідарності».
- Поділитися: