Президент Молдови Ігор Додон привітав домовленість між Україною та Росією щодо транзиту газу, завдяки якій Молдова отримуватиме газ взимку 2020 року традиційним маршрутом.

Про це Додон повідомив на брифінгу у понеділок 23 грудня, повідомляє «Интерфакс».

«Росія та Україна змогли домовитися, це означає, що газ і надалі буде надходити у республіку традиційним маршрутом», — повідомив президент Молдови.

Він також привітав укладання угоди про транзит газу між Україною та Росією та зазначив, що Росія погодилася продовжити контракт на постачання газу до Молдови ще на 3 роки.

Зазначимо, що Молдова імпортує газ з Росії в межах контрактів з Газпромом. Однак цей газ постачається до Молдови через газотранспортну систему України. Інших шляхів постачання газу до країни, окрім як через України, немає.

З 1 січня 2020 року транзит російського газу через Україну міг припинитися, через закінчення дії контракту між Нафтогазом та Газпромом про транзит. Без контракту Газпром не зміг би постачати газ Молдові і країна може залишитися без газу посеред зими.

Раніше колишня прем'єрка Молдови Майя Сату висловлювала занепокоєння, що з 1 січня країна може залишитися без газу через те, що Україна та Росія не можуть домовитися про нову угоду про транзит.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile