Прем'єр-міністра Молдови Майя Санду заявила, що через відсутність угоди про транзит російського газу через газотранспортну систему України, країна може залишитися без газу з 1 січня 2020 року.

«У нас є деякі технічні рішення (цієї проблеми — ред.). Одне з них полягає у тому, щоб закуповувати та зберігати газ в Україні, але обсягів для збереження, які може надати Україна, не вистачить для того, аби забезпечити газом всю територію Молдови», — заявила Сату, передає «Интерфакс».

Припинення постачання газу до Молдови можливе через відсутність угоди про транзит між Україною та Росією. Наразі Молдова закуповує газ лише у Росії. Іншого шляху постачання російського газу до Молдови окрім як через Україну наразі немає. Паралельно країна будує газопровід до Румунії, однак його запуск очікується не раніше березня 2020 року.

«Ми шукаємо альтернативні шляхи, щоб не лишитися без газу зимою. Уряд активно працює у цьому напрямку», — додала Сату.

Напередодні стало відомо, що Газпром надав Молдові знижку на купівлю газу після того, як уряд країни погрожував відмовитись від російського газу. Також президент Молдови Ігор Додон заявляв, що країни планує продовжити контракт на купівлю російського газу, однак наразі очікує на результати переговорів між Україною та Росією про транзит.

Раніше Укртрансгаз надіслав владі Молдови офіційну пропозицію використати потужності української газотранспортної системи для того, аби відмовитися від прямих поставок російського газу.

Поділитись: