Апеляційни суд спростував інформацію про ухвалення рішення на користь Портнова щодо підручників з історії (ОНОВЛЕНО)

ОНОВЛЕННЯ: Суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Яна Глущенко повідомила, що інформація про ухвалення судом рішення на користь Андрія Портнова, не відповідає дійсності. За її словами, своєю постановою від 14 квітня 2021апеляційний суд скасуваврішення Окружного адміністративного суду міста Києва, яким Міністерство освіти і науки України зобов'язували переглянути підручники для 5 та 11 класів з історії України.

«У задоволенні позову в цій частині відмовлено», — каже Глущенко.

Втім тексту рішення апеляційного суду все ще немає в Єдиному державному реєстрі судових рішень з невідомих причин. Тому редакція hromadske наразі не може перевірити правдивість взаємовиключних заяв Портнова та судді. Наразі ми очікуємо на оприлюднення постанови.

Нижче наведений початковий текст новини.


Шостий апеляційний адмінсуд Києва залишив у силі рішення, за яким Міністерство освіти та науки має переглянути підручники з історії України щодо висвітлення подій Революції гідності. Позов про це подав заступник керівника адміністрації часів президента Януковича Андрій Портнов.

Про це пише Центр протидії корупції (ЦПК) та сам Андрій Портнов у Telegram.

Зокрема, суд залишив основні позовні вимоги Портнова:

  • оголосити та провести новий конкурсний відбір проєктів підручників з історії України для 11 класів та вступу до історії України для 5 класів;
  • забезпечити перегляд інших підручників, посібників, навчальних програм, які містять опис подій 2013-2014 років, зокрема Революції гідності на предмет подання повної, достовірної та об'єктивної інформації.

Що передувало?

Андрій Портнов звернувся до Міносвіти з вимогою переглянути вісім підручників для 5-11 класів з історії України, що вийшли друком у 2018 та 2019 роках. Також він вимагав переглянути інші посібники та навчальні програми, в яких є опис подій 2013-2014 років, зокрема Революції гідності, та які рекомендувало або затвердило міністерство.

МОН відхилив цю вимогу і тоді Портнов звернувся до Окружного адмінсуду Києва. Він заявляє, що у підручниках історія з 2013 року викладаються «однобічно, з вигадуванням фактів», а також «містять ознаки спотворення інформації та подій, що мали місце у період 2013-2014 років, маніпулювання фактами та оцінками подій цього періоду».

ОАСК встав на сторону Портнова і задовольнив його вимоги. Зокрема суд визнав протиправною бездіяльність Міносвіти, коли відомство відмовилося переглянути підручники.