Моніторингова місія ООН з прав людини закликала українську владу не обмежувати роботу медіа законом про дезінформацію, який не відповідає міжнародним стандартам прав людини.

Про це місія повідомила у Facebook.

Так, там зазначили, що поділяють обурення медіа-спільноти та суспільства щодо того, що нинішній законопроєкт про дезінформацію не відповідає міжнародним стандартам, може підривати свободу медіа та призвести до самоцензури.

«Спроба запровадити кримінальну відповідальність за розповсюдження дезінформації може призвести до переслідування журналістів просто за те, що вони виконують свою роботу. Більше того, влада має утриматися від створення органів, відповідальних за моніторинг та фільтрування контенту», — йдеться у повідомленні.

У місії підкреслили, що боротися з дезінформацією та фейками потрібно, але не шляхом обмеження свободи медіа. Міністерство культури, яке розробило законопроєкт, дотримуватися міжнародних стандартів, продовжити публічне обговорення проєкту та забезпечити його відкритість.

Громадська організація «Громадське телебачення» виступає проти законопроєкту про «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації».

Поділитись: