Моряків звинувачують у порушенні українського законодавства щодо порядку виїзду з тимчасово окупованого Криму

Суд залишив без змін рішення про притягнення екіпажу арештованого керченського судна «Норд» до адміністративної відповідальності. Моряків звинувачують у порушенні українського законодавства щодо порядку виїзду з тимчасово окупованого Криму.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Олег Слободян, передає «Інтерфакс-Україна».

Справу екіпажу розглядав Апеляційний суд Донецької області.

Апеляцію на рішення суду про адміністративну відповідальність подавали наймані ФСБ Росії адвокати.

«Всі апеляційні вимоги адвокатів відхилені, рішення Маріупольського суду залишено без змін, а по суті дії прикордонників визнані законними», — заявив Слободян.

Речник прикордонників назвав дії підлеглих законними, у той час як ФСБ Росії заявила про оголошення у міжнародний розшук українських прикордонників, які затримали судно «Норд».

25 березня в Азовському морі затримали судно з анексованого Криму під прапором РФ. На борту «Норда», який зупинили за 15 миль від Обіточної коси, було 10 членів екіпажу. Затримане судно відвезли до порту Бердянська для подальших перевірок. На кораблі виявили трал для лову риби та 5 тон морепродуктів.

Влада тимчасово окупованого Росією Криму намагалася передати членам судна «Норд» паспорти громадянина України для того, щоб вони могли безперешкодно перетнути пункт пропуску на адмінкордоні з півостровом. 

8 квітня представники Генконсульства РФ намагалися вивезти екіпаж «Норда» в Росію через пункт пропуску «Гоптівка». 9 квітня вони повторили спробу перетину: на цей раз через пункт «Чонгар».

19 квітня Державна прикордонна служба України заявила, що двоє членів екіпажу «Норда» залишили Україну з підробленими паспортами РФ. Вже удень під час оформлення пасажирів на рейс до Мінська, прикордонники відмовили у виїзді ще 7 українцям-членам суднокоманди «Норд».

Зазначимо, що після затримання керченського судна Норд в Азовському морі, його капітана взяли під арешт, а членам екіпажу не дозволяли поїхати ані до Росії, ані в анексований Крим, адже вони не мали документів.

Україна не визнає ані російської реєстрації «Норду», ані російських паспортів екіпажу, адже вони були видані в Керчі. Рибалки — українські громадяни, які порушили порядок виїзду з окупованого Криму, вийшовши з Керченського порту, який був закритий українською владою ще навесні 2015 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тюлька під російським прапором: за що в Україні судять рибалок судна «Норд»

Поділитись: