Рибалки із затриманого кримського судна «Норд» могли в будь-який день покинути територію російського посольства як громадяни України. Натомість вони намагались перетнути адмінмежу за виданими окупаційною владою Криму паспортами.

Про це Громадському повідомив речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

Він пояснив, що Україна не утримувала насильно моряків з «Норду» на території посольства Росії. Як громадяни України, вони могли покинути російське посольство і повернутися до своїх родин.

«Проте в своїх спробах перетнути адмінмежу з Україною вони чомусь користувалися сумнівними, виданими окупаційною владою Криму, російськими паспортами. Крім того, у Державної міграційної служби не було даних, про те, що ці особи відмовились від українського громадянства, отримуючи російське», — розповів Слободян.

З такими документами їх не мали права пропустили.

Він додав, що, на його думку, перебуваючи на території російської дипломатичної місії, моряки були під постійним тиском з боку дипломатів, обмежені у вільному пересуванні і в контактах з українською стороною.

30 жовтня в прес-службі Москалькової заявили про обмін 7 українських моряків з судна «ЯМК-0041» на 7 моряків з судна «Норд». Водночас Денісова заявила, що обміну не було, проте підтвердила, що українські моряки повернулися додому, а моряки з судна «Норд» виїхали до анексованого Криму.

Пізніше, 2 листопада капітана українського судна «ЯМК-0041» Віктора Новіцького випустили з СІЗО Сімферополя під підписку про невиїзд.

Нагадаємо, 25 березня в Азовському морі українські правоохоронці затримали риболовне судно «Норд» з анексованого Криму під прапором РФ. Воно порушило порядок виїзду з тимчасово окупованої території, вийшовши з Керченського порту, який був закритий українською владою ще навесні 2015 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Тюлька під російським прапором: за що в Україні судять рибалок судна «Норд»

/Лев Коротаєвський

Поділитись: