Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що мовний закон потребує змін, але таких, що не розколюватимуть суспільство в країні.

Про це Разумков заявив в інтерв’ю «Главкому».

«Є законопроекти, які зараз зареєстровані у парламенті. На найближчі тижні, якщо я не помиляюся, ці законопроекти не знаходяться в порядку денному», — сказав він.

Водночас голова парламенту визнав, що консенсусу з цього питання немає і у владній фракції «Слуга Народу».

«Фракція в цьому випадку досить різноманітна. Від надто радикально налаштованих на захист української мови депутатів до тих, хто буде займати абсолютно протилежну позицію. Ви це самі бачите. Але більша частина, мені так здається, буде дотримуватися саме центристської позиції, і в цьому питанні так само», — сказав Разумков.

Зокрема, на його думку, є проблема мовних квот.

«Дуже багато людей у нас в країні розмовляють різними мовами, і інтереси всіх мають бути враховані», — додав спікер.

У квітні 2019-го Володимир Зеленський заявив, що після вступу на посаду президента ретельно проаналізує ухвалений парламентом закон про українську мову на предмет дотримання конституційних прав та інтересів громадян України.

Нагадаємо, комісія Ради Європи «За демократію через право», відома також як Венеційська комісія, дійшла висновку, що Україна не спромоглася досягти належного балансу між сприянням українській мові та захистом мовних прав національних менших.

Експерти Венеційської комісії зазначають, що питання мовної політики в Україні нині є «надзвичайно складним, делікатним і надмірно політизованим», зокрема через російську агресію на сході України і в Криму.

Комісія закликала українську владу якнайшвидше розробити необхідний закон «у співпраці з усіма зацікавленими сторонами», а доти — тимчасово призупинити дію положень «мовного закону», які стосуються національних меншин. Крім того, вона рекомендує виключити із закону про мову дискримінаційні, на її думку, положення щодо мов, які не є мовами корінних народів України чи офіційними мовами країн-членів ЄС.

Згодом мовна омбудсменка Тетяна Монахова заявила, що Україна буде дослухатися до рішення Венеційської комісії та має намір втілити частину рекомендацій комісії щодо закону про державну мови.

Поділитись: