Україна буде дослухатися до рішення Венеційської комісії та має намір втілити частину рекомендацій комісії щодо закону про державну мови.

Про це заявила мовна омбудсменка Тетяна Монахова на пресконференції в Києві, передає «РБК-Україна».

Монахова відзначила, що Венеціанська комісія погодилася з правом на захист та популяризацію української мови, але має і певні рекомендації.

«Україна, як правова держава буде до них певною мірою дослухатися у подальшій законотворчій роботі, зокрема готується закон про нацменшини, там всі ці побажання будуть взяті до розгляду, тому працюємо. Закон є чинним і ми маємо його виконувати, це щодо закону про мову. Щодо закону про нацменшини — ми чекаємо», — заявила мовна омбудсменка.

За її словами, українська сторона підготує офіційну відповідь на висновки Венеціанської комісії.

Нагадаємо, раніше Венеційська комісія розкритикувала мовний закон за те, що він не гарантує права нацменшин. У висновку комісії Україну просять призупинити дію закону про державну мову, поки не буде підготовлено закон про мовні права національних меншин.

Нагадаємо, 16 липня мовний закон в Україні набув чинності.

У квітні Володимир Зеленський заявив, що після вступу на посаду президента ретельно проаналізує ухвалений парламентом закон про українську мову на предмет дотримання конституційних прав та інтересів громадян України.

Наприкінці серпня 2019-го Зеленський анонсував законопроект для захисту прав меншин, зокрема щодо мови.

Український мовний закон критикують не тільки Росія, а й низка інших сусідів, які вважають, що він порушує права меншин. Зокрема Угорщина заявила, що блокуватиме членство України в НАТО до «розв'язання проблеми угорської меншини» Закарпаття.

Поділитись: