Міністр охорони здоров’я Максим Степанов хоче, щоб відновити виробництво вакцин на території України.

«Нам потрібне власне виробництво вакцин... У нас зараз є чітке розуміння, яке потім виллється в стратегію щодо початку виробництва вакцин на території країни, на наших потужностях, з одного боку. З іншого боку, це завдання максимально створити умови для наших науковців, щоб вони почали створювати вакцини», — сказав Степанов на брифінгу 12 серпня.

Він додав, що вже обговорював питання поновлення виробництва вакцин з представниками фармацевтичних компаній «Фармак», «Лекхім», «Біолік», а також установ Національної академії наук, зокрема Інституту мікробіології та вірусології.

Варто зазначити, що зараз в Україні не виробляють жодну вакцину. На сьогодні в Україні немає достатньо потужностей для цього процесу та фінансових можливостей. Виробництво вакцини в середньому обходиться від 1 до 8 млрд доларів. При нинішньому бюджеті Україна не може дозволити собі таких витрат.

Нагадаємо, 4 місяці тому Зеленський пообіцяв мільйон доларів українським науковцям за розробку вакцини від COVID-19. Але українські вчені та фармацевти не включилися у перегони зі створення вакцини проти COVID-19.Наш журналіст Дмитро Сімонов пояснює, чому так сталося, у статті: «Майже як політ на Марс. Чи може Україна створити власну вакцину проти коронавірусу»

Поділитись: